Kosiniak-Kamysz wręczył nagrody najlepszym pracodawcom

Kto tworzy najwięcej miejsc pracy, a swoim pracownikom oferuje dobre warunki pracy? Poznajcie zwycięzców konkursu "Kreator miejsc pracy".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kosiniak-Kamysz wręczył nagrody najlepszym pracodawcom

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

25 cze 2014 9:57


Minister pracy i polityki społecznej przyznał nagrody w konkursie "Kreator miejsc pracy". To pierwszy konkurs dla firm, w którym oceniana była liczba utworzonych miejsc pracy oraz warunki, jakie pracownikom tworzy pracodawca.

- Dotychczas nagradzano firmy za ich innowacyjność, wyniki finansowe, tempo rozwoju. My chcemy pokazać ludzką twarz prowadzenia biznesu - pokazać, że zapewnienie dobrych warunków pracownikom nie stoi w sprzeczności z rozwojem i dobrymi wynikami firmy - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Jakie były kryteria oceny? Kluczowy był wzrost zatrudnienia w firmie. Punkty można było zdobyć także za przyjęcie do pracy młodych pracowników do 30. roku życia, z grupy 50+ oraz osób niepełnosprawnych. Brano pod uwagę również rzetelność pracodawców - m.in. to, czy zatrudniają pracowników na umowach o pracę.

Zwycięzca w kategorii mikro i małe przedsiębiorstwa - Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo, utworzony w 2009 roku przez Mazurski Związek Międzygminny. Wykonuje zadania gmin dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi. Spółka zatrudnia 46 pracowników. W 2013 roku przyjęła 38 nowych osób, w tym 2 osoby niepełnosprawne.

Zwycięzca w kategorii średnie przedsiębiorstwa przemysłowo-produkcyjne - Tomtex, firma poligraficzna zajmująca się produkcją etykiet, ulotek, wszywek odzieżowych. Na rynku działa od 1997 roku. W 2013 roku zatrudniła 25 nowych pracowników, w tym 12 osób niepełnosprawnych. Firma łącznie zatrudnia 85 pracowników.

Zwycięzca w kategorii średnie przedsiębiorstwa handlowo-usługowe - Toys"R"Us Poland sprzedająca zabawki, artykuły dla niemowląt, artykuły sportowe, elektroniczne, a także oprogramowanie komputerowe. Firma powstała w 2011 roku, obecnie prowadzi 8 sklepów w całej Polsce. W 2013 roku przyjęła do pracy 77 osób.

Zwycięzca w kategorii duże przedsiębiorstwa przemysłowo-produkcyjne - Lubelski Węgiel „Bogdanka", istnieje od 1975 roku i jest jednym z liderów rynku producentów węgla kamiennego w Polsce. Kopalnia w 2013 r. zatrudniała 4768 osób - co warto podkreślić - wszystkich na umowach o pracę. W 2013 roku przyjęła 428 nowych pracowników. Firma dofinansowuje zatrudnionym opiekę w żłobkach i przedszkolach, dojazdy do pracy, zapewnia szkolenia, pakiety medyczne i ubezpieczenia.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.