Kontrwywiad najbardziej przyjaznym dla homoseksualistów pracodawcą w UK

• 25 lat temu szeregi brytyjskiej służby bezpieczeństwa były zamknięte dla gejów.
• Dzisiaj widnieje ona na pierwszym miejscu indeksu różnorodności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kontrwywiad najbardziej przyjaznym dla homoseksualistów pracodawcą w UK

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

20 sty 2016 13:13


Stonewall Workplace Equality Index jest brytyjskim wykazem organizacji wspierających ruch LGBT. Jak podaje telegraph.co.uk, kontrwywiad pojawił się w indeksie w 2012 r., wspiął się na pierwsze miejsce po zwiększeniu zaangażowania na rzecz różnorodności.

Akty homoseksualne były w Wielkiej Brytanii zakazane do 1967 r., a brytyjski kontrwywiad (MI5) nie dopuszczał do pracy homoseksualistów do wczesnych lat 90. Jednak w dzisiejszych czasach wizerunek szpiega jako uprzedmiatawiającego kobiety macho zmienił się.

Inicjatywy MI5 zawierają wsparcie sieci pracowników LGBT oraz przypisywanie heteroseksualnym pracownikom mentorów w celu szerzenia różnorodności.

– Różnorodność jest kluczowa dla MI5. Nie tylko z powodu wartości, które reprezentujemy, ale również dlatego, że polegamy na umiejętnościach najlepszych specjalistów, kimkolwiek nie są – powiedział Andrew Parker, dyrektor generalny MI5.

Indeks Stonewall klasyfikuje organizacje według ich kultury zatrudnienia na podstawie opinii pracowników. W kwestionariuszu odpowiadają oni na pytania nt. komfortu związanego z tożsamością płciową i zaangażowania w modele LGBT.

– Firmy wymienione z indeksie „robią to dobrze”. Chodzi nie tylko o poprawę jakości życia wszystkich gejów, lesbijek i bi, którzy są pracownikami, klientami czy interesariuszami firm, ale także o wymierne korzyści finansowe. Ludzie osiągają lepsze wyniki, kiedy mogą być sobą – skomentowała Ruth Hunt, dyrektor naczelny Stonewall.

Top 10 pracodawców w Stonewall Index: MI5, Lloyds Banking Group, National Assembly for Wales, B3Living, Pinsent Masons, Tower Hamlets Homes, Leicestershire County Council, Metropolitan, Clifford Chance, Royal Navy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Katowice 15 listopada 2017

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.