Koniec z biznesem w Wielkiej Brytanii? Brexit ograniczy dostęp do wspólnego rynku

Szef Eurogrupy Jeroen Dijsselbloem ostrzegł w wywiadzie dla RTL, że ograniczenie dostępu Wielkiej Brytanii do rynku wewnętrznego będzie ceną za Brexit. Wyraził też opinię, że londyńskie City straci na znaczeniu, a jego funkcje przejmą Frankfurt i Amsterdam.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Koniec z biznesem w Wielkiej Brytanii? Brexit ograniczy dostęp do wspólnego rynku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

25 cze 2016 14:30


Ograniczony dostęp brytyjskich instytucji finansowych do rynku wewnętrznego Unii Europejskiej będzie konsekwencją wyboru, jakiego dokonali Brytyjczycy - podkreślił przewodniczący rady ministrów finansów państw strefy Euro i zarazem minister finansów Holandii.

Jego zdaniem rywalizujące od dawna z londyńskim City centra finansowe UE - Amsterdam oraz Frankfurt nad Menem mogą skorzystać na spadku znaczenia Londynu.

"Kilka lat temu Londyn publikował regularnie na łamach azjatyckiej edycji dziennika Financial Times ogłoszenia, z których wynikało, że stolica Wielkiej Brytanii to najlepsze miejsce dla tych, którzy chcą robić biznes w UE. Dzisiaj już nie mogliby opublikować takiego ogłoszenia" - zaznaczył.

Jeroen Dijsselbloem przewodniczy pracom rady ministrów finansów Eurogrupy od stycznia 2013 r. W lutym 2013 r. stanął też na czele rady Europejskiego Mechanizmu Stabilności (European Stability Mechanism; ESM), który jest jednym z mechanizmów instytucjonalnych strategii przywracania stabilności finansowej gospodarek strefy euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.