Kongres MŚP: Zjazd małych i średnich przedsiębiorców w katowickim MCK

0 0
Kongres MŚP: Zjazd małych i średnich przedsiębiorców w katowickim MCK
W trakcie Kongresu zaplanowano ponad 80 wydarzeń. (fot. shutterstock)

• W poniedziałek, 10 października br., rozpocznie się VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
• Spotkanie, które potrwa do 12 października, odbędzie się w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym.
• Tegoroczną edycję Kongresu otworzy debata z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego i panel z Elżbietą Bieńkowską.

Organizatorzy Kongresu podkreślają, że mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutować będą osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne.

- Wypełniliśmy niszę, która istniała w Europie. Udowadniamy, że refleksja nad tą problematyką jest potrzebna. W Polsce mamy 1,7 mln działających firm, w tym 3800 dużych przedsiębiorstw. Skala problemów: zautonomizowania, zorganizowania się tych firm oraz reprezentowania ich stanowisk przed administracją publiczną i samorządową, rządem i parlamentem - to główne wyzwania i zadania, jakie stoją przed Kongresem - mówi Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej (RIG) w Katowicach oraz przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu.

Tegoroczną edycję Kongresu otworzy debata z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego i panel z Elżbietą Bieńkowską, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP. Swój udział zapowiedział także Jerzy Buzek - przewodniczący Komitetu Honorowego.

W trakcie Kongresu zaplanowano ponad 80 wydarzeń spotkań w ramach siedmiu ścieżek tematycznych dotyczących m.in. innowacyjności w biznesie. Zapowiedziano udział czołowych postaci biznesu, samorządu, nauki i polityki, w tym siedmiu byłych i obecnych premierów Polski.

Czytaj też: Przedsiębiorcy z Polski i Bawarii nawiązali współpracę gospodarczą

Niezmiennie na VI Europejski Kongres MŚP składają się wydarzenia towarzyszące, w tym roku będą to Targi Biznes Expo oraz program Samorząd, który wspiera MŚP. Na uwagę zasługuje zwłaszcza program Targów Biznes Expo, podczas których nie tylko będzie można poznać ofertę ponad stu wystawców, ale przede wszystkim spotkać się z ekspertami, praktykami biznesu oraz wziąć udział w spotkaniach i wydarzeniach biznesowych.

W programie tegorocznego Kongresu znalazła się także trzecia edycja Akademii Mody i Dizajnu - miejsce nauki i networkingu dla młodych twórców. To cykl spotkań, pokazów, warsztatów i prelekcji prowadzonych przez specjalistów branży modowej.

Zaplanowano ponadto warsztaty potentatów technologicznych jak Facebook i Google.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.