Komorowski chce ułatwić młodym start na rynku pracy. Tworzy dla nich program

Prezydencka minister Irena Wóycicka powiedziała, że w Kancelarii Prezydenta zostanie powołany zespół do prac nad programem Dobry Start dla Młodych. Jak mówiła, prezydent chciałby, aby partnerami w realizacji programu był rząd, samorządy, przedsiębiorcy i pracodawcy, uczelnie i organizacje pozarządowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Komorowski chce ułatwić młodym start na rynku pracy. Tworzy dla nich program

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 maj 2015 11:25


Prezydent Bronisław Komorowski w połowie kwietnia zapowiedział, że przedstawi swoje propozycje dla młodych Polaków pod hasłem "Dobry Start dla Młodych". Program ma - zdaniem prezydenta – stworzyć młodym ludziom warunki do realizacji ich aspiracji w kraju.

Komorowski zapowiedział wówczas, że wśród propozycji znajdą się m.in.: wprowadzenie karty młodego przedsiębiorcy, by ułatwić młodym ludziom zakładanie i prowadzenie firmy; rozwiązanie problemu nadużywania przy zatrudnianiu umów cywilno-prawnych, by ich stosowanie było wyjątkiem, a nie regułą; szybkie wdrożenie "masywnego programu budowy mieszkań na wynajem z umiarkowanym czynszem"; szybkie uchwalenie ustawy o innowacyjności, by powstawały lepsze i lepiej płatne miejsca pracy.

Czytaj też: Młodzi "wkurzeni" na Polskę. Przez sytuację na rynku pracy

Wóycicka zapowiedziała w rozmowie z PAP, że w Kancelarii Prezydenta zostanie powołany zespół zajmujący się przygotowaniem programu. Według niej, w zespole tym będą ludzie młodzi, wspomagani przez ekspertów z różnych dziedzin. Prezydencka minister powiedziała, że jeśli Bronisław Komorowski po raz kolejny zostanie prezydentem, zespół do opracowania programu "Dobry Start dla Młodych" powołany zostanie po majowych wyborach.

Jednak już teraz opracowany został w Kancelarii wstępny zarys programu, który obejmuje zagadnienia związane z edukacją, rynkiem pracy, przedsiębiorczością młodych osób, kwestią dostępności do samodzielnego mieszkania, godzeniem ról zawodowych i rodzinnych oraz aktywnością obywatelską i partycypacją młodych osób w życiu publicznym - zaznaczyła.

Czytaj też: Rafał A. Ziemkiewicz: Młodzi Polacy emigrują bo mają dość pływania w kisielu

Prezydencka minister przypomniała, że prezydent spotkał się z ostatnio z reprezentantami młodych osób; dyskusja dotyczyła właśnie ich problemów. "To spotkanie potwierdziło, że to są właśnie problemy ważne dla młodych ludzi" - wskazywała.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.