Komisja Europejska: Logo "HR Excellence in Research" dla wrocławskiego centrum badań EIT+

0 0
Komisja Europejska: Logo "HR Excellence in Research" dla wrocławskiego centrum badań EIT+
Wrocławskie centrum badań EIT+ otrzymało prawo do używania logo HR Excellence in Research nadawane przez Komisję Europejską (Fot. Facebook/Wrocławskie centrum badań EIT+)

• Prestiżowe logo "HR Excellence in Research" przyznawane przez Komisję Europejską trafiło do wrocławskiego centrum badań EIT+.
• To najmłodsza instytucja badawcza w Europie, która otrzymała prawo do stosowania tego tytułu.
• Do tej pory prawo do posługiwania się logo miało w Polsce tylko osiem instytucji.

Wrocławskie centrum badań EIT+ otrzymało prawo do używania logo "HR Excellence in Research" nadawane przez Komisję Europejską instytucjom, które stosują zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

- To dla nas ogromne wyróżnienie i jednocześnie zobowiązanie. Dla wielu w Polsce marka EIT+ kojarzy się jedynie z wielką inwestycją infrastrukturalną. Ale warunki pracy w nauce to nie tylko super laboratoria, a przede wszystkim możliwość rozwoju indywidualnych talentów oraz pracy zespołowej na warunkach partnerskich. Dopiero połączenie obu warunków zatrzyma drenaż najbardziej uzdolnionych z polskiej nauki. Bez tych talentów Polska nie wyjdzie z rysującej się pułapki średniego rozwoju i odtwórczej gospodarki - przyznaje prof. Jerzy Langer, prezes wrocławskiego centrum badań EIT+

 – Przyznanie prawa do używania tego ogromnie prestiżowego logo poprzedziła kilkumiesięczna weryfikacja. Po ukończeniu niezwykle trudnego procesu inwestycyjnego, to kolejny etap realizacji naszych zobowiązań wobec akademickiego środowiska wrocławskiego, środowiska biznesowego Wrocławia i Dolnego Śląska oraz oczywiście władz samorządowych - dodaje Langer.

Dziewiąta instytucja z Polski

Do tej pory w Polsce, oprócz WCB EIT+ prawo do stosowania logo "HR Excellence in Research" otrzymało tylko osiem instytucji: Instytut Chemii Fizycznej PAN, Instytut Fizyki PAN, Instytut Genetyki Roślin PAN, Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Instytut Agrofizyki PAN, Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Fundacja na rzecz Nauki Polskiej.

Wrocławskie centrum badań EIT+ jest też pierwszą wrocławską instytucją akademicką, która może pochwalić się takim wyróżnieniem. I co szczególnie ważne - to najmłodsza instytucja badawcza w Europie, która otrzymała prawo do stosowania tego tytułu.

Logo nie jest dane raz na zawsze

Przyznawanie logo jest jednym z działań Komisji Europejskiej w ramach strategii Human Resources Strategy for Researchers, nakierowanej na zwiększanie atrakcyjności warunków pracy naukowców w Unii Europejskiej. Znak "HR Excellence in Research" nie jest przyznawany na zawsze. Posługujące się nim instytucje co dwa lata przeprowadzają samoocenę, a co cztery lata podlegają kontroli Komisji Europejskiej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.