Kolejne przejęcie w branży HR: spółka Hay Group kupiła Talent Q

- Przejęcie Talent Q przyczyni się do realizacji naszej strategii, w ramach której dążymy do zajęcia pozycji lidera wśród firm świadczących usługi doradcze - zarówno w zakresie konsultingu, jak i usług opartych na nowoczesnych technologiach - mówi Stephen Kaye, prezes spółki Hay Group.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejne przejęcie w branży HR: spółka Hay Group kupiła Talent Q

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

16 kwi 2014 10:53


Hay Group, międzynarodowa spółka świadcząca usługi doradcze z zakresu zarządzania, nabyła spółkę Talent Q - dostawcę testów psychometrycznych, szkoleń i usług doradczych.

Przejęcie Talent Q uzupełniło kompleksowy zakres usług związanych z ocenami predyspozycji i kompetencji, które spółka Hay Group oferuje klientom w ramach swojego portfolio usług doradczych. Dzięki tej transakcji spółka będzie mogła dostarczyć swoim klientom narzędzia wspierające pozyskiwanie rzetelnych informacji na temat kandydatów i pracowników na wszystkich szczeblach organizacji.

Czytaj też: Duża fuzja na rynku doradczo-szkoleniowym - House of Skills połączył się z Training&Consulting

Spółka Talent Q, założona w 2006 r. przez znanego psychologa pracy Rogera Holdswortha, jest pionierem w dziedzinie ocen psychometrycznych i jednym z najbardziej innowacyjnych podmiotów działających na rynku. Obsługuje organizacje różnej wielkości działające w wielu sektorach. W wyniku przejęcia klienci w 125 krajach będą mogli korzystać z połączonej wiedzy Hay Group i Talent Q.

Czytaj też: Hanczarek: przyglądamy się kolejnym spółkom, chcemy liderować w trójkącie Berlin - Moskwa - Stambuł

- Spółki Hay Group i Talent Q znane są ze swojej specjalistycznej wiedzy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz zaangażowania na rzecz innowacyjności i obsługi klienta. Już w 2010 roku te czynniki przyczyniły się do nawiązania strategicznego partnerstwa między spółkami - podkreślił Stephen Kaye, prezes spółki Hay Group.

- Przejęcie Talent Q przyczyni się do realizacji naszej strategii, w ramach której dążymy do zajęcia pozycji lidera wśród firm świadczących usługi doradcze - zarówno w zakresie konsultingu, jak i usług opartych na nowoczesnych technologiach. Transakcja przyczyni się do zwiększenia naszych możliwości wspierania klientów w osiąganiu przewagi konkurencyjnej poprzez szybki i trafny dobór odpowiednich pracowników na każdym szczeblu organizacji - dodaje.

Niedobory wykwalifikowanych pracowników na całym świecie w połączeniu ze znacznym wzrostem rotacji w miarę postępu ożywienia gospodarczego oznaczają, że presja, pod którą znajdą się organizacje, jeżeli chodzi o wybór odpowiednich pracowników, ich rozwój i utrzymanie w firmie, będzie większa niż kiedykolwiek wcześniej.

- Bardzo się cieszymy, że doprowadziliśmy do połączenia spółek Hay Group i Talent Q. Dobrze znamy Hay Group i dzięki naszej wieloletniej współpracy jesteśmy świadomi, jak wielki wpływ możemy wywrzeć wspólnie na organizacje naszych klientów - zaakcentował Chris Holdsworth, dyrektor zarządzający spółki Talent Q.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.