Kolejne przejęcie w branży HR: spółka Hay Group kupiła Talent Q

0 0

- Przejęcie Talent Q przyczyni się do realizacji naszej strategii, w ramach której dążymy do zajęcia pozycji lidera wśród firm świadczących usługi doradcze - zarówno w zakresie konsultingu, jak i usług opartych na nowoczesnych technologiach - mówi Stephen Kaye, prezes spółki Hay Group.

Hay Group, międzynarodowa spółka świadcząca usługi doradcze z zakresu zarządzania, nabyła spółkę Talent Q - dostawcę testów psychometrycznych, szkoleń i usług doradczych.

Przejęcie Talent Q uzupełniło kompleksowy zakres usług związanych z ocenami predyspozycji i kompetencji, które spółka Hay Group oferuje klientom w ramach swojego portfolio usług doradczych. Dzięki tej transakcji spółka będzie mogła dostarczyć swoim klientom narzędzia wspierające pozyskiwanie rzetelnych informacji na temat kandydatów i pracowników na wszystkich szczeblach organizacji.

Czytaj też: Duża fuzja na rynku doradczo-szkoleniowym - House of Skills połączył się z Training&Consulting

Spółka Talent Q, założona w 2006 r. przez znanego psychologa pracy Rogera Holdswortha, jest pionierem w dziedzinie ocen psychometrycznych i jednym z najbardziej innowacyjnych podmiotów działających na rynku. Obsługuje organizacje różnej wielkości działające w wielu sektorach. W wyniku przejęcia klienci w 125 krajach będą mogli korzystać z połączonej wiedzy Hay Group i Talent Q.

Czytaj też: Hanczarek: przyglądamy się kolejnym spółkom, chcemy liderować w trójkącie Berlin - Moskwa - Stambuł

- Spółki Hay Group i Talent Q znane są ze swojej specjalistycznej wiedzy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz zaangażowania na rzecz innowacyjności i obsługi klienta. Już w 2010 roku te czynniki przyczyniły się do nawiązania strategicznego partnerstwa między spółkami - podkreślił Stephen Kaye, prezes spółki Hay Group.

- Przejęcie Talent Q przyczyni się do realizacji naszej strategii, w ramach której dążymy do zajęcia pozycji lidera wśród firm świadczących usługi doradcze - zarówno w zakresie konsultingu, jak i usług opartych na nowoczesnych technologiach. Transakcja przyczyni się do zwiększenia naszych możliwości wspierania klientów w osiąganiu przewagi konkurencyjnej poprzez szybki i trafny dobór odpowiednich pracowników na każdym szczeblu organizacji - dodaje.

Niedobory wykwalifikowanych pracowników na całym świecie w połączeniu ze znacznym wzrostem rotacji w miarę postępu ożywienia gospodarczego oznaczają, że presja, pod którą znajdą się organizacje, jeżeli chodzi o wybór odpowiednich pracowników, ich rozwój i utrzymanie w firmie, będzie większa niż kiedykolwiek wcześniej.

- Bardzo się cieszymy, że doprowadziliśmy do połączenia spółek Hay Group i Talent Q. Dobrze znamy Hay Group i dzięki naszej wieloletniej współpracy jesteśmy świadomi, jak wielki wpływ możemy wywrzeć wspólnie na organizacje naszych klientów - zaakcentował Chris Holdsworth, dyrektor zarządzający spółki Talent Q.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.