Kobiety z sektora logistycznego i produkcyjnego jednoczą siły. Zakładają stowarzyszenie

0 0
Kobiety z sektora logistycznego i produkcyjnego jednoczą siły. Zakładają stowarzyszenie
(Fot. Mat. pras.)30 marca w siedzibie BNP Paribas Real Estate Poland powołano do życia nowe stowarzyszenie „Ladies First” zaadresowane do kobiet zarządzających i współpracujących z firmami z sektora TSL i produkcyjnego.

• Kobiety zajmujące kluczowe stanowiska w firmach z sektora logistycznego i produkcyjnego założyły stowarzyszenie „Ladies First”.
• Stowarzyszenie ma wspierać podnoszenie kompetencji biznesowych i zarządczych kobiet poprzez wymianę doświadczeń i realizację wspólnych projektów edukacyjnych.
• Pomysłodawczynią i prezes stowarzyszenia jest Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, dyrektor działu powierzchni przemysłowych i logistycznych, Europa Środkowo-Wschodnia, BNP Paribas Real Estate Poland.

Stowarzyszenie ma być platformą do podnoszenia kompetencji biznesowych i zarządczych kobiet poprzez wymianę doświadczeń i realizację wspólnych projektów edukacyjnych.

Od wyrównywania szans po działalność oświatową

W ramach bieżącej aktywności „Ladies First” podejmowane będą działania związane z wyrównaniem szans na rynku pracy pomiędzy kobietami i mężczyznami, promowaniem kultury, sztuki i sportu, a także prowadzeniem działalności naukowej i oświatowej. W obszarze zainteresowań stowarzyszenia znalazły się także kwestie ochrony środowiska i ekologii oraz wsparcie charytatywne grup społecznie wykluczonych.

- Formuła stowarzyszenia daje bardzo duże możliwości wykorzystania naszych umiejętności i doświadczeń, stąd pomysł, żeby przekształcić dotychczasową platformę networkingową w szerszy format. W ramach „Ladies First” będziemy inwestować nie tylko w rozwój naszych kompetencji biznesowych, ale i innych obszarów związanych z kulturą, sportem i co bardzo istotne, działalnością charytatywną – zaznacza Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, pomysłodawczyni stowarzyszenia, dyrektor działu powierzchni przemysłowych i logistycznych, Europa Środkowo-Wschodnia, BNP Paribas Real Estate Poland.

21 kobiet z aspiracjami

W spotkaniu założycielskim udział wzięło 21 kobiet reprezentujących wiodące firmy z branży logistycznej i produkcyjnej. W składzie komitetu założycielskiego znalazły się Katarzyna Pyś-Fabiańczyk i Katarzyna Lemańska z BNP Paribas Real Estate, a także Marta Gaj z firmy WXCA.

W skład zarządu weszły: Katarzyna Pyś-Fabiańczyk (prezes), Dagmara Głowacka (wiceprezes) z firmy Kongsberg Automotive i Marta Kołodziejska (wiceprezes) z firmy Goodman. Komisję rewizyjną reprezentują Monika Starowieyska (przewodnicząca) z firmy Segro, Marta Gaj (zastępca przewodniczącej), Monika Duda z Cushman & Wakefield, Małgorzata Połeć-Włoch z firmy Redbull oraz Katarzyna Lemańska z BNP Paribas Real Estate.

Pozostałe osoby, wśród nich Agata Wydmańska z firmy Fiege i Marta Sękulska-Wrońska z WXCA, zadeklarowały chęć prowadzenia zespołów projektowych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.