Kobiety z sektora logistycznego i produkcyjnego jednoczą siły. Zakładają stowarzyszenie

• Kobiety zajmujące kluczowe stanowiska w firmach z sektora logistycznego i produkcyjnego założyły stowarzyszenie „Ladies First”.
• Stowarzyszenie ma wspierać podnoszenie kompetencji biznesowych i zarządczych kobiet poprzez wymianę doświadczeń i realizację wspólnych projektów edukacyjnych.
• Pomysłodawczynią i prezes stowarzyszenia jest Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, dyrektor działu powierzchni przemysłowych i logistycznych, Europa Środkowo-Wschodnia, BNP Paribas Real Estate Poland.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kobiety z sektora logistycznego i produkcyjnego jednoczą siły. Zakładają stowarzyszenie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 kwi 2016 11:10


Stowarzyszenie ma być platformą do podnoszenia kompetencji biznesowych i zarządczych kobiet poprzez wymianę doświadczeń i realizację wspólnych projektów edukacyjnych.

Od wyrównywania szans po działalność oświatową

W ramach bieżącej aktywności „Ladies First” podejmowane będą działania związane z wyrównaniem szans na rynku pracy pomiędzy kobietami i mężczyznami, promowaniem kultury, sztuki i sportu, a także prowadzeniem działalności naukowej i oświatowej. W obszarze zainteresowań stowarzyszenia znalazły się także kwestie ochrony środowiska i ekologii oraz wsparcie charytatywne grup społecznie wykluczonych.

- Formuła stowarzyszenia daje bardzo duże możliwości wykorzystania naszych umiejętności i doświadczeń, stąd pomysł, żeby przekształcić dotychczasową platformę networkingową w szerszy format. W ramach „Ladies First” będziemy inwestować nie tylko w rozwój naszych kompetencji biznesowych, ale i innych obszarów związanych z kulturą, sportem i co bardzo istotne, działalnością charytatywną – zaznacza Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, pomysłodawczyni stowarzyszenia, dyrektor działu powierzchni przemysłowych i logistycznych, Europa Środkowo-Wschodnia, BNP Paribas Real Estate Poland.

21 kobiet z aspiracjami

W spotkaniu założycielskim udział wzięło 21 kobiet reprezentujących wiodące firmy z branży logistycznej i produkcyjnej. W składzie komitetu założycielskiego znalazły się Katarzyna Pyś-Fabiańczyk i Katarzyna Lemańska z BNP Paribas Real Estate, a także Marta Gaj z firmy WXCA.

W skład zarządu weszły: Katarzyna Pyś-Fabiańczyk (prezes), Dagmara Głowacka (wiceprezes) z firmy Kongsberg Automotive i Marta Kołodziejska (wiceprezes) z firmy Goodman. Komisję rewizyjną reprezentują Monika Starowieyska (przewodnicząca) z firmy Segro, Marta Gaj (zastępca przewodniczącej), Monika Duda z Cushman & Wakefield, Małgorzata Połeć-Włoch z firmy Redbull oraz Katarzyna Lemańska z BNP Paribas Real Estate.

Pozostałe osoby, wśród nich Agata Wydmańska z firmy Fiege i Marta Sękulska-Wrońska z WXCA, zadeklarowały chęć prowadzenia zespołów projektowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.