Kobiety powinny nabrać pewności siebie w tym, co robią

0 0
Kobiety powinny nabrać pewności siebie w tym, co robią
– Badania i praktyka pokazują, że mężczyźni z dużo większą łatwością aplikują na wysokie stanowiska niż kobiety – mówi Sabina Bartyzel. (Fot. PTWP)

– Młode Polki są bardzo świadome oraz pewne siebie – i mówię to zarówno w odniesieniu do pracowników, jak i naszych gości. Mocno dbają o work-life balance, pielęgnując swój prywatny, rodzinny czas. Są asertywne, wiedzą, czego chcą – twierdzi Sabina Bartyzel, dyrektor hoteli Novotel i Mercure w południowej Polsce.

Pracujesz w Orbisie 15 lat. Millenialsi, którzy za chwilę będą dominującą grupą na rynku pracy, charakteryzują się tym, że zmieniają firmy co 2-3 lata. Co mogłabyś im poradzić ze swojej perspektywy – osoby spełnionej i usatysfakcjonowanej karierą?

Sabina Bartyzel, dyrektor hoteli Novotel i Mercure w południowej Polsce: – Znajdź pracę, którą lubisz, a nie będziesz musiał przepracować ani jednego dnia. To moje motto. Uważam, że to my kształtujemy zakres i typ zadań, jakie wykonujemy.

Oczywiście można mieć różnego rodzaju wymagania względem pracodawcy, ale ważne, żeby mieć świadomość, że to my napędzamy naszą karierę. Od lat kieruję się zasadą, że co 2-3 lata zmieniam zakres mojej odpowiedzialności i zadań. Przez cały czas dążę do rozwoju i stawiam sobie ambitne cele. Podtrzymuję wysoki poziom energii w pracy i to działa.

Wskaż proszę 3 kluczowe kwestie, które na przestrzeni tych kilkunastu lat zmieniły się w branży.

– Po pierwsze – tempo. 15 lat temu mieliśmy komórki, ale dziś mamy smartfony i możemy mówić o przesyle danych w trybie natychmiastowym. Żyjemy w czasach – on demand – wszystko ma być na żądanie, od razu, tu i teraz. Klienci nie mają czasu. Znajduje to odbicie w naszym programie Online Check In, w ramach którego gość realizuje formalności związane z zameldowaniem wcześniej, w dogodnym dla siebie momencie, przed przyjazdem do hotelu. Będąc już na miejscu, otrzymuje specjalny pakiet powitalny zawierający między innymi klucz do pokoju. Goście czują się wyjątkowo, a cała procedura jest mniej skomplikowana. Nie muszą już dopełniać dodatkowych formalności, bo plik istotnych informacji dostaliśmy od nich wcześniej. To rozwiązanie dotyczy również szybkiego wymeldowania pozwalającego zaoszczędzić czas w dniu wyjazdu.

Co więcej, zmienił się także wystrój naszych hoteli. W tym roku we Wrocławiu w ramach procesu rebrandingu otwieramy 2 nowe hotele w strukturze Combo – ibis oraz Novotel. Zmiany widać już na poziomie ergonomii lobby. Kiedyś recepcja była stabilnym, zabudowanym meblem odgrodzonym od gości. Dziś w odpowiedzi na zmieniające się oczekiwania lobby jest otwarte, a recepcję stanowią lekkie, nowoczesne meble, dające poczucie otwartej przestrzeni i bliższego kontaktu z klientem. Check in odbywa się szybko i sprawnie przy użyciu tabletu. Patrząc z kolei na pokoje, zmieniliśmy komfort łóżek. Wprowadziliśmy do naszych hoteli ibis łóżka „Sweet bed”, do Novoteli koncept „Life N Dream” – to bardzo udane projekty, chwalone przez gości

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.