KGHM Polska Miedź, PLL LOT i Samsung. Oto najlepsi pracodawcy w Polsce

KGHM Polska Miedź, Polskie Linie Lotnicze LOT i Samsung Electronics Polska to zdaniem uczestników badania Randstad Award 2016 najlepsi pracodawcy w naszym kraju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KGHM Polska Miedź, PLL LOT i Samsung. Oto najlepsi pracodawcy w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 mar 2016 12:44


Już po raz szósty w ramach polskiej edycji Randstad Award - badania wizerunku pracodawców - 8 tys. Polaków stworzyło ranking najbardziej atrakcyjnych firm jako pracodawców.

Zwycięzcą została firma KGHM Polska Miedź. Zdaniem badanych, przedsiębiorstwo to wyróżnia się stabilnością sytuacji finansowej, bezpieczeństwem zatrudnienia oraz atrakcyjnymi wynagrodzeniami i świadczeniami pracowniczymi. Jego atutem jest również silne kierownictwo. Ponadto badani docenili KGHM za umożliwianie zachowania równowagi pomiędzy życiem prywatnym a pracą zawodową.

Drugie miejsce w zestawieniu najbardziej atrakcyjnych pracodawców zajęły Polskie Linie Lotnicze LOT. Badani Polacy ocenili pracę w tej firmie jako interesującą, a także cechującą się miłą atmosferą. Dodatkowo respondenci podkreślali wysoką jakość oferowanych przez PLL Lot szkoleń dla pracowników.

Na trzecim miejscu uplasował się Samsung Electronics Polska, który wyróżnił się najwyższymi ocenami w kategorii możliwości rozwoju kariery.

W różnym wieku, różne typy

Co ciekawe, wyniki rankingu różniły się w poszczególnych grupach wiekowych. Dla grupy najmłodszych respondentów w wieku 18-24 lat, najbardziej atrakcyjnym pracodawcą byłby Samsung Electronics Polska. Badani w wieku 25-44 lata najchętniej pracowaliby dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Najstarsi natomiast, z grupy 45-65 lat, jako pracodawcę najbardziej cenią KGHM Polska Miedź.

- Te informacje mogą być istotnym wsparciem dla przedsiębiorstw, które analizują czynniki wpływające na satysfakcję z pracy poszczególnych grup pracowników. Raport Randstad Award 2016 pokazuje, że warto dostosowywać się do ich potrzeb - mówi Kajetan Słonina, dyrektor zarządzający Randstad Polska. - Mamy nadzieję, że będzie on inspiracją do wdrożenia nowych rozwiązań, które będą celną odpowiedzią na rosnącą rotację pracowników – dodaje.

A oto pełna dziesiątka najbardziej atrakcyjnych pracodawców w Polsce:

1. KGHM Polska Miedź

2. Polskie Linie Lotnicze LOT

3. Samsung Electronics Polska

4. Volvo Polska

5. Toyota Motor Manufacturing Poland

6. GlaxoSmithKline Pharmaceuticals

7. PGNiG

8. PGE Polska Grupa Energetyczna

9. Bayer

10. Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.