Karta Różnorodności: Dentons podpisał ją w siedmiu krajach. Również w Polsce

• Firma prawnicza Dentons podpisała Kartę Różnorodności w siedmiu europejskich krajach, w tym w Polsce.
• Podpisanie karty to deklaracja nacisku na politykę równego traktowania.
• - Mam nadzieję, że inne firmy prawnicze pójdą naszym śladem - mówi Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Karta Różnorodności: Dentons podpisał ją w siedmiu krajach. Również w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

3 sie 2016 12:45


Globalna firma prawnicza Dentons podpisała Karty Różnorodności w siedmiu krajach europejskich: w Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Polsce, Czechach oraz we Francji i Włoszech.

Kancelaria zobowiązała się także do podpisania Karty Różnorodności w Luksemburgu podczas oficjalnej ceremonii w marcu 2017 r., dzięki czemu stanie się sygnatariuszem Kart we wszystkich krajach europejskich, w których posiada biura i w których inicjatywa istnieje.

Karta Różnorodności to dobrowolna inicjatywa, dostarczająca firmom wsparcie w postaci najlepszych praktyk oraz wzorców w promowaniu różnorodności. Jako sygnatariusze zobowiązują się do podjęcia działań promujących różnorodność oraz do zakazu dyskryminacji w miejscu pracy.

- Traktujemy różnorodność jako element naszego DNA. Dzięki integracji zróżnicowanych umiejętności, osobowości i kompetencji, jesteśmy w stanie lepiej rozumieć potrzeby naszych klientów oraz tworzyć innowacyjne rozwiązania - powiedział Tomasz Dąbrowski, partner zarządzający Dentons w Europie.

- Mam nadzieję, że inne firmy prawnicze pójdą naszym śladem, dzięki czemu, jako środowisko biznesowe, będziemy w Polsce w sposób otwarty szanować prawo jednostek do ich wyborów życiowych - dodał Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce.

Karta sygnowana jest przez firmy, organizacje i instytucje, które w ten sposób wyrażają deklarację, że w swoim działaniu będą kładły szczególny nacisk na politykę równego traktowania ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, stan zdrowia, rasę, narodowość, pochodzenie etniczne, religię, wyznanie, bezwyznaniowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, orientację psychoseksualną, tożsamość płciową, status rodzinny, styl życia, formę, zakres i podstawę zatrudnienia, pozostałe typy współpracy oraz wszelkie inne przesłanki narażające na zachowania dyskryminacyjne.

Kartę podpisało już ponad 8 tys. pracodawców w Europie, którzy zatrudniają łącznie około 14 mln pracowników, w tym 137 to sygnatariusze działający w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.