Karierę można zrobić w każdym wieku. Jak? Trzeba znać kilka prostych zasad

• W trakcie kariery zawodowej na różnych etapach życia warto zwrócić uwagę na inne rzeczy.
• W wieku 20 lat warto stawiać na swoją indywidualność.
• Mając lat 30 trzeba być gotowym do podejmowania ryzyka.
• Natomiast pięćdziesięciolatek nie powinien przestawać się uczyć.


REKLAMA


Puls HR Puls HR

Karierę można zrobić w każdym wieku. Jak? Trzeba znać kilka prostych zasad

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

10 maj 2016 15:16


Wiele podpowiedzi, dotyczących układania kariery zawodowej ma walor uniwersalny. Ale są i takie, których nie sposób zastosować na każdym jej szczeblu. Na co warto zwrócić uwagę na różnych etapach życia?

Naście lat

To czas na szukanie różnorodności. - By znaleźć w przyszłości wymarzoną pracę, warto spróbować wielu różnych opcji. Wakacyjne zajęcie, praca po szkole, letnie wymiany, wolontariat – wszystko to pozwala zorientować się w możliwościach. Nie można bać się porażki. Od tego jest się nastolatkiem, wszystko co się w tym czasie robi jest cennym doświadczeniem - mówi Bartosz Struzik, ekspert międzynarodowego serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl.

Dwadzieścia lat

To już czas, by rozglądać się za posadą w branży, która nas długofalowo interesuje. Zdaniem eksperta, zanim podejmie się decyzję, trzeba rozważyć wiele czynników, ale najważniejsze jest to, by wybrać pracę, którą się naprawdę lubi. Niezależnie od tego, czy jest związana z wykształceniem czy nie.

Czytaj też: Przed rozpoczęciem kariery zawodowej warto popracować za granicą

- To dobry czas, by stawiać na swoją indywidualność. Nie warto porównywać się z kolegami ze szkoły czy studiów. Kiedy już jest się na rynku pracy, najważniejsza jest własna ścieżka kariery. Porównania mogą niepotrzebnie frustrować i unieszczęśliwiać. Zamiast tego lepiej wyznaczać sobie cele i ścigać się z samym sobą – podkreśla Bartosz Struzik.

By znaleźć w przyszłości wymarzoną pracę, warto spróbować wielu różnych opcji (fot.pixabay) By znaleźć w przyszłości wymarzoną pracę, warto spróbować wielu różnych opcji (fot.pixabay)

Trzydzieści lat

Przekroczona trzydziestka to czas intensywnego rozwoju i pewnie względnej stabilizacji. Warto być elastycznym, bo w każdej chwili może pojawić się ciekawa oferta. - Jasne, najlepiej pracować, jak się potrafi najlepiej i robić to, co się lubi. Gdzieś jednak w tyle głowy pomaga gotowość do podejmowania ryzyka. To może nas przenieść poziom wyżej w karierze - kontynuuje Struzik.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.