Kamil Durczok oskarżony przez „Wprost” o molestowanie seksualne. TVN zawalił sprawę?

0 0
Kamil Durczok oskarżony przez „Wprost” o molestowanie seksualne. TVN zawalił sprawę?
"W TVN ewidentnie nie zadziałały podstawowe zasady zarządzania. Jeśli molestowana (prawdopodobnie) kobieta jest skłonna zrezygnować z pracy, a później opowiedzieć o całej sprawie tygodnikowi "Wprost", to porównywalnej odwagi wymagałoby od niej zgłoszenie całej sprawy prosto do szefa TVN-u Edwarda Miszczaka. Tak się jednak nie stało". Na zdjęciu Edward Miszczak, dyrektor programowy i członek zarządu TVN. Fot. TVN

Według Artura Ragana, eksperta ds. rynku pracy z Work Express, cała sprawa z Kamilem Durczokiem powinna zostać załatwiona wewnątrz TVN-u, a nie w innych mediach.

Już po pierwszej publikacji tygodnika „Wprost”, dotyczącej molestowania i mobbingu w jednej ze stacji telewizyjnych, spekulowano, że chodzi o Kamila Durczoka, szefa „Faktów” TVN. Poniedziałkowa publikacja (z 23 lutego) to potwierdza.

W najnowszym numerze tygodnika rozwiano wszelkie wątpliwości – pojawiły się zeznania kolejnej ofiary (choć wciąż anonimowe), która twierdzi, że była molestowana przez Kamila Durczoka.

Była reasercherka telewizyjna opowiada o SMS-ach z niemoralnymi propozycjami składanymi pod jej adresem. „Mieliśmy wyjazd służbowy do Zakopanego, nocleg mieliśmy w jednym z hoteli. O trzeciej w nocy dostałam od Kamila Durczoka SMS-a: „Wpadniesz?”. Nie odpisałam” – czytamy w tygodniku „Wprost”.

Kobieta rozmawiała o krępujących sytuacjach z kolegami i koleżankami z redakcji, którzy ku jej zdziwieniu nie byli zaskoczeniu. Co więcej, mówili, że „tutaj to norma”. Gdy po imprezie firmowej reasercherka odmówiła wspólnego powrotu, zaczęło się piekło. – Od tego dnia zaczął się dla mnie koszmar. Nagle pojawiły się problemy w redakcji. Wszystko, co robiłam, było złe, klasyczny mobbing – opowiada.

Podziały w TVN-ie były, jednak jak twierdzą pracownicy, władze mogły o tym nie wiedzieć. – „Rysie" z TVN24 to głównie faceci. Ubrani normalnie, raczej na sportowo, jak większość dziennikarzy, którzy nie pokazują się na antenie. W „Faktach” jest inaczej. Po pierwsze, od czasu, kiedy przyszedł Durczok, prawie wszyscy researcherzy to dziewczyny. Przez jego zachowanie wytworzył się specyficzny dress code: obowiązkowe szpilki, spódniczki mini, krzykliwy makijaż. Takie dziewczyny były wyraźnie faworyzowane – opowiadają pracownicy TVN na łamach „Wprost”.

Zdaniem Artura Ragana, eksperta ds. rynku pracy z Work Express, cała ta sprawa powinna zostać załatwiona wewnątrz TVN-u, a nie w innych mediach.

– Jednak tam ewidentnie nie zadziałały podstawowe zasady zarządzania. Proszę spojrzeć na to tak – jeśli molestowana (prawdopodobnie) kobieta jest skłonna zrezygnować z pracy, a później opowiedzieć o całej sprawie tygodnikowi "Wprost" (wiedząc, że sprawa nabierze rozgłosu), to porównywalnej odwagi wymagałoby od niej zgłoszenie całej sprawy prosto do szefa TVN-u, Edwarda Miszczaka - mówi Artur Ragan. – Tak się jednak nie stało. Może dlatego, że te kobiety nie miały w firmie nikogo zaufanego, do kogo mogłyby się zwrócić z całą sprawą, wiedząc, że zostaną podjęte jakiekolwiek działania? - zastanawia się ekspert.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (6)

 • Panie Kamilu, jest Pan niszczony ponieważ w wywiadzie z Bardzo Ważną Osobą upomniał się Pan o ludzkie prawa górników i całego Śląska. Chwilę "po", oskarżono Pana o moim zdaniem bzdurne molestowanie. Niech Pan dochodzi prawdy prawdą. Pozdrawiam. Trzymam za Pana kciuki.
 • Cała "afera Durczoka" to istny w stylu polskim stek pomówień, niedopowiedzeń i informacji w myśl powiedzenia "jedna pani drugiej pani(...)" Tygodnik Wprost piórem dziennikarza kryminalisty - w sferze moralnej nie ma zatarcia kary więzienia - dla zwiększenia sprzedaży nakładu jest gotów napisać różne niesprawdzone brednie. Panie Kamilu to tylko w Polsce naszej wolnej ojczyźnie dziennikarz kryminalista może dokuczać bezkarnie Panu i na tym zarabiać pieniądze. Trzymam za Pana kciuki i myślę, że ludzie wreszcie zrozumieją, iż uśmiech w pracy do koleżanki to niekoniecznie musi być złe zachowanie.
 • Tego nawiedzonego kurdupla też powinni pogonić, bo nad TVN24 nikt nie panuje, poza entuzjastami tematów o wszelkich zboczeniach.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.