Jest porozumienie zarządu GPW i domów maklerskich ws. skrócenia sesji

Zarząd warszawskiej giełdy oraz domy maklerskie zawarły porozumienie dotyczące skrócenia sesji na warszawskim parkiecie - poinformowała giełda w komunikacie. Nowy harmonogram miałby funkcjonować od 15 kwietnia br.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jest porozumienie zarządu GPW i domów maklerskich ws. skrócenia sesji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 mar 2013 10:41


Zgodnie z ustaleniami rozpoczęcie sesji dla instrumentów rynku terminowego będzie następowało o godz. 8.45, dla rynku kasowego o godz. 9.00, a zakończenie notowań na obu rynkach o godzinie 17.05.

"Zmiana harmonogramu ma charakter czasowy i będzie obowiązywać do 31 grudnia 2013 r., co ma pozwolić GPW oraz innym uczestnikom rynku na ocenę efektów biznesowych tej decyzji oraz zbadanie preferencji inwestorów w trakcie 2013 r." - wskazano w komunikacie.

Dodano, że dalsze decyzje w tej sprawie będą podejmowane nie później niż na cztery tygodnie przed zakończeniem roku.

"Jestem przekonany, że nasze porozumienie jest wyrazem autentycznej troski o interes rynku oraz wzajemnego szacunku. Jego zawarcie pozwoli nam skoncentrować się na najważniejszych kwestiach, które zadecydują o konkurencyjności GPW i polskiego rynku kapitałowego w przyszłości, takich jak bezpieczne wdrożenie i wykorzystanie możliwości biznesowych nowego systemu transakcyjnego UTP" - powiedział cytowany w komunikacie prezes GPW Adam Maciejewski.

O skrócenie sesji giełdowej i przywrócenie jej pierwotnego harmonogramu sprzed ponad roku apelowały domy maklerskie, które skarżą się na znaczny wzrost kosztów wynikających z konieczności wydłużenia czasu swojej pracy. Od dłuższego czasu trwały w tej sprawie rozmowy między GPW a domami maklerskimi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.