Jest porozumienie zarządu GPW i domów maklerskich ws. skrócenia sesji

0 0
Jest porozumienie zarządu GPW i domów maklerskich ws. skrócenia sesji

Zarząd warszawskiej giełdy oraz domy maklerskie zawarły porozumienie dotyczące skrócenia sesji na warszawskim parkiecie - poinformowała giełda w komunikacie. Nowy harmonogram miałby funkcjonować od 15 kwietnia br.

Zgodnie z ustaleniami rozpoczęcie sesji dla instrumentów rynku terminowego będzie następowało o godz. 8.45, dla rynku kasowego o godz. 9.00, a zakończenie notowań na obu rynkach o godzinie 17.05.

"Zmiana harmonogramu ma charakter czasowy i będzie obowiązywać do 31 grudnia 2013 r., co ma pozwolić GPW oraz innym uczestnikom rynku na ocenę efektów biznesowych tej decyzji oraz zbadanie preferencji inwestorów w trakcie 2013 r." - wskazano w komunikacie.

Dodano, że dalsze decyzje w tej sprawie będą podejmowane nie później niż na cztery tygodnie przed zakończeniem roku.

"Jestem przekonany, że nasze porozumienie jest wyrazem autentycznej troski o interes rynku oraz wzajemnego szacunku. Jego zawarcie pozwoli nam skoncentrować się na najważniejszych kwestiach, które zadecydują o konkurencyjności GPW i polskiego rynku kapitałowego w przyszłości, takich jak bezpieczne wdrożenie i wykorzystanie możliwości biznesowych nowego systemu transakcyjnego UTP" - powiedział cytowany w komunikacie prezes GPW Adam Maciejewski.

O skrócenie sesji giełdowej i przywrócenie jej pierwotnego harmonogramu sprzed ponad roku apelowały domy maklerskie, które skarżą się na znaczny wzrost kosztów wynikających z konieczności wydłużenia czasu swojej pracy. Od dłuższego czasu trwały w tej sprawie rozmowy między GPW a domami maklerskimi.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.