Jeremy Gutsche: menedżerowie mają geny farmerów

0 0
Jeremy Gutsche: menedżerowie mają geny farmerów

Dlaczego innowatorzy są narażeni na spektakularne porażki? Ponieważ wpadają w pułapkę farmera. Na czym ona polega wyjaśnia Jeremy Gutsche, 35-letni Kanadyjczyk i łowca trendów - właściciel serwisu TrendHunter.com.

Jak tłumaczy w rozmowie z serwisem biztok.pl, ludzie są produktem dziesięciu tysięcy lat ewolucji jako farmerzy.

- Nauczyliśmy się siać w odpowiednim czasie i o odpowiednim czasie zbierać plony, użyżniać glebę, we właściwym stopniu to wszystko nawadniać itp. To ta ewolucja sprawia, że nasz mózg jest nagradzany za to, że nic nie zmienia. Powtarzamy te same czynności, podejmujemy te same decyzje, jedynie je optymalizujemy - mówi dla biztok.pl Gutsche.

Pułapka farmera jest prosta: kiedy zostaje się w czymś dobrym, to nie trzeba się już starać, próbować. Wtedy - jak twierdzi w rozmowie z serwisem biztok.pl Jeremy Gutsche - trzeba obudzić w sobie wewnętrznego myśliwego, wyjść poza strefę komfortu i wszystkie rzeczy, które doprowadziły do wygodnego statusu quo zniszczyć.

Łowca trendów podkreśa również w wywiadzie dla biztok.pl, że nigdy nie było łatwiej niż dziś prowadzić własnego bizneu.

- Wszystko, co potrzebne do założenia firmy jest na wyciągnięcie ręki, narzędzia do tworzenia stron, sklepów, płatności. A na Kickstarterze możesz zebrać pieniądze na produkcję, choć ledwie pokazałeś prototyp - dodaje.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • Bardzo trafne spostrzeżenie. Obudzenie w sobie takiego "myśliwego" nie jest może prostym zadaniem, ale najgorsze co można zrobić w prowadzeniu biznesu to popaść w stagnację.
 • Inaczej "hedonistyczna adaptacja" Philipa Brickmana i Donalda Cambella
 • Gutsche ma bardzo trafne spostrzeżenia.
  Pod cytatem "Pułapka farmera jest prosta: kiedy zostaje się w czymś dobrym, to nie trzeba się już starać, próbować. Wtedy trzeba obudzić w sobie wewnętrznego myśliwego, wyjść poza strefę komfortu i wszystkie rzeczy, które doprowadziły do wygodnego statusu quo zniszczyć." -podpisuję się obiema rękami.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.