Jakie jest pokolenie Y? Rozsądne, zapobiegliwe i oszczędne

0 0
Jakie jest pokolenie Y? Rozsądne, zapobiegliwe i oszczędne
Sukces finansowy nie kojarzy się Igrekom z drogimi samochodami czy zagranicznymi wakacjami, ale brakiem długów i kredytów (fot.pixabay)

Dla pokolenia Y, czyli osób urodzonych w latach 80. i w pierwszej połowie lat 90. – wyznacznikiem finansowego sukcesu jest brak długów i posiadanie oszczędności.

Osoby w przedziale wiekowym od 22 do 36 lat są rozsądne i zapobiegliwe, jeżeli chodzi o dysponowanie zarobkami. W porównaniu z pokoleniem swoich rodziców częściej też odkładają pieniądze - 53 proc. polskich millenialsów posiada oszczędności – pisze "Puls Biznesu".

Czytaj też: Jak pogodzić wymagania pracodawców i oczekiwania pokolenia Y?

Sukces finansowy nie kojarzy im się z drogimi samochodami czy zagranicznymi wakacjami, ale brakiem długów i kredytów - wynika z badania przeprowadzonego wśród millenialsów dla Blue Media.Najwięcej millenialsów oszczędza na zabezpieczenie swojej przyszłości (45 proc.) i na wakacje (23 proc.). Z kolei 16 proc. młodych Polaków odkłada na własne mieszkanie - potrzeba posiadania własnych czterech ścian to niemal dla połowy badanych wyznacznik stabilności pieniężnej. Dla porównania, w starszym pokoleniu ma to znaczenie dla niespełna co trzeciego respondenta.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • No jasne można odkładać nawet bardzo duże sumy, mieszkając w tym czasie u rodziców i do niczego się nie dokładając, Poproszę o statystyki ile y greków nadal mieszka z rodzicami lub w mieszkaniach kupionych przez rodziców

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.