Jakie jest pokolenie Y? Rozsądne, zapobiegliwe i oszczędne

Dla pokolenia Y, czyli osób urodzonych w latach 80. i w pierwszej połowie lat 90. – wyznacznikiem finansowego sukcesu jest brak długów i posiadanie oszczędności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jakie jest pokolenie Y? Rozsądne, zapobiegliwe i oszczędne

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 sie 2016 7:56


Osoby w przedziale wiekowym od 22 do 36 lat są rozsądne i zapobiegliwe, jeżeli chodzi o dysponowanie zarobkami. W porównaniu z pokoleniem swoich rodziców częściej też odkładają pieniądze - 53 proc. polskich millenialsów posiada oszczędności – pisze "Puls Biznesu".

Czytaj też: Jak pogodzić wymagania pracodawców i oczekiwania pokolenia Y?

Sukces finansowy nie kojarzy im się z drogimi samochodami czy zagranicznymi wakacjami, ale brakiem długów i kredytów - wynika z badania przeprowadzonego wśród millenialsów dla Blue Media.Najwięcej millenialsów oszczędza na zabezpieczenie swojej przyszłości (45 proc.) i na wakacje (23 proc.). Z kolei 16 proc. młodych Polaków odkłada na własne mieszkanie - potrzeba posiadania własnych czterech ścian to niemal dla połowy badanych wyznacznik stabilności pieniężnej. Dla porównania, w starszym pokoleniu ma to znaczenie dla niespełna co trzeciego respondenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

SM 2016-08-18 10:02:00

No jasne można odkładać nawet bardzo duże sumy, mieszkając w tym czasie u rodziców i do niczego się nie dokładając, Poproszę o statystyki ile y greków nadal mieszka z rodzicami lub w mieszkaniach kupionych przez rodziców