Jakie cechy powinien mieć idealny szef dla pokolenia Y?

• Młodzi wcale nie mają wygórowanych oczekiwań względem przełożonego.
• 39 proc. millenialsów myśli o idealnym szefie jako o charyzmatycznym mentorze, który inspiruje do rozwoju.
• Wzorem szefa byłaby osoba, od której mogą się wiele nauczyć i kto precyzyjne określi cel.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jakie cechy powinien mieć idealny szef dla pokolenia Y?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl/AT

www.portalspozywczy.pl

4 kwi 2016 17:27


39 proc. millenialsów, będących u progu kariery zawodowej, myśli o idealnym szefie jako o charyzmatycznym doradcy i mentorze, który zainspiruje ich do rozwoju i działania, zdecydowanym, sprawiedliwym, wyznaczającym jasne cele przywódcą (31 proc.) oraz kompetentnym menedżerze, od którego pracownik przejmie wiedzę i umiejętności (25 proc.) – wynika z raportu „Młodzi na rynku pracy” przygotowanego przez firmę Effectiveness.

Młodzi intuicyjnie wyczuwają, co jest potrzebne, aby firma miała zmotywowanych pracowników, z zaangażowaniem pracujących na jej sukces - efektywnej pracy zespołowej (możliwości uczenia się od innych w dobrej atmosferze – 70 proc. badanych) oraz przełożonego, który poświęci im czas na wdrożenie ich w zakres obowiązków (58 proc.) i który będzie udzielać informacji zwrotnej (43 proc.).

Czytaj też: Millenialsi chcą zakładać własne firmy

Dodatkowo, wzorem szefa byłaby osoba, od której mogą się wiele nauczyć, która byłaby dla nich wsparciem w codziennej pracy oraz ktoś, kto precyzyjne określi cel, który jest do osiągnięcia.

- Przyglądając się wynikom i mając za sobą doświadczenie w byciu szefem, mogę śmiało stwierdzić, że młodzi wcale nie mają wygórowanych oczekiwań względem przełożonego. Wskazują na cechy, których bez względu na generację, do której przynależymy, szukalibyśmy u prawdziwego lidera – mówi Anna Sarnacka-Smith, trener biznesu, certyfikowany konsultant D3 z Effectiveness.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.