Jaki powinien być dobry adwokat?

- W procesach sądowych jest coś z teatru. Swoją rolę do odegrania ma też pełnomocnik: powinien mówić krótko, ciekawie i nie irytować sędziego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jaki powinien być dobry adwokat?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Rzeczpospolita

17 mar 2014 14:28


"Jeżeli nie jesteś w stanie przekonać w pięć minut, to nie przekonasz też w 50, więc od razu przechodzę do istoty" - to taktyka adwokata Andrzeja Michałowskiego. Uważa, że dobry adwokat wie, że zanudzanie słuchaczy jest gorsze od powściągliwości - informuje "Rzeczpospolita" wystąpień .

Sądowy pośpiech krytycznie ocenia adwokat Marek Gromelski, znany w warszawskiej palestrze mówca: "Uporczywe naciski administracyjne doprowadziły sądy do limitów wokandowych. Doszło do tego, że adwokat chcący przemówić to wróg, a zadający pytania świadkom i stronom to natręt".

Jerzy Naumann, znany adwokat, autor komentarza do kodeksu etyki adwokackiej, ocenia ograniczenia bardzo krytycznie. "Ograniczanie adwokata w rzeczowej, choćby oracyjnej wypowiedzi jest ograniczeniem prawa do obrony. Narzucanie limitu czasu ciężko narusza powagę sali sądowej i prawo do sądu. Co więcej, stanowi dowód, że wyrok został już wydany, a mowa adwokacka nie ma żadnego znaczenia" - podkreśla Naumann.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Nati 2017-11-05 18:56:33

Dobry adwokat godny polecenia od spraw rodzinnych w województwie pomorkism poszukiwany. Rozwód z orzekaniem o winie :( Michalina czy Ty też korzystałaś z tego adwokata w tym zakresie? Słyszałam, że rewelacyjny, ale potwierdzone w sprawach karnych, a nie wiem jak z cięższymi rozwodami.

Michalina 2017-05-12 13:45:07

Oczywiście rzetelny, godny zaufania, odpowiedzialny.. można tak wymieniać w nieskończoność. Szukać idealnego adwokata ciężko, bo nie wiadomo jak trafisz. W Tczewie swoją kancelarię ma pan Cejrowski i polecam każdemu tego sprawdzonego adwokata. Bardzo zaangażowany w swoją pracę, widać, że jest to dla niego wielka pasja i kocha to co robi. Jedyną opcją dla niego jest wygranie sprawy i robi wszystko żeby tak się stało

Grześ 2017-03-07 09:28:50

Przyznam, że wybierając swojego adwokata do rozwodu kierowałem się opinią w internecie i wśród znajomych. Nigdy nie pomyślałem jakie cechy i jaki powinien być dobry adwokat.... Akurat ten, którego mi polecono - Cejrowski z Tczewa, był idealny do takich rozpraw. Szybko, pewnie, wiedza i doświadczenie. Nie miałem naprawdę na co narzekać...