Jak walczyć z hałasem w miejscu pracy?

Coraz więcej pracowników pracuje w biurach "open space". Choć pozwala to na efektywne wykorzystanie przestrzeni, wiąże się z podniesionym poziomem hałasu i brakiem prywatności, co nie sprzyja skupieniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak walczyć z hałasem w miejscu pracy?

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyDesing.pl

PropertyDesign.pl

28 maj 2015 14:17


Według Sound Agency hałas w miejscu pracy zmniejsza produktywność aż o 2/3[1]. Dlatego ważnym trendem biurowym jest implementacja rozwiązań poprawiających akustykę.

Najpopularniejszym trendem w aranżacji biur nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, są od lat otwarte przestrzenie. Open space ma sporo zalet, między innymi sprzyja lepszej integracji załogi czy bardziej efektywnemu przepływowi informacji. Wyzwaniem dla osób aranżujących otwarte biura staje się jednak zapewnienie odpowiedniej akustyki, ponieważ charakter tego rozwiązania nie chroni przed typowym biurowym gwarem. Istotnym zagadnieniem staje się zatem niwelowanie szumu i hałasu w miejscu, w którym spędzamy przecież co najmniej 1/3 doby.

- Według ankiety przeprowadzanej przez badaczy z University of Sydney, hałas to największa bolączka osób pracujących w otwartych przestrzeniach biurowych. Dlatego w ostatnich latach tak duży nacisk kładzie się na rozwój rozwiązań poprawiających akustykę - mówi Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. handlu i marketingu, członek zarządu Mikomax Smart Office.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.