Jak kradną Polacy w pracy? Czasem naprawdę bezczelnie

0 0
Jak kradną Polacy w pracy? Czasem naprawdę bezczelnie
Fot. Flickr.com

Przywłaszczają sobie firmowe gadżety, korzystają z telefonów i samochodów służbowych w celach prywatnych, wcześniej wychodzą z pracy. Skala nadużyć pracowniczych ma różny wymiar oraz stopień szkodliwości.

Pewien dyrektor ds. administracji w dużej spółce produkcyjnej na firmową kartę kupował m.in. kosztowne wyposażenie łazienki, markową biżuterię, sprzęt Hi-Fi. Miał limit akceptacji wydatków tylko do 1 tys. zł (na wyższe rachunki musiał mieć parafkę innej osoby w firmie), ale to była tylko drobna niedogodność. Życzliwi sprzedawcy bez problemu dzielili faktury – pisze „Bloomberg Businessweek Polska”.

Czytaj też: W PKP kwitnie donosicielstwo. I wszyscy się z tego cieszą

- Z raportu, który zrealizowałem wspólnie z Pracodawcami RP oraz Euler Hermes, wynika, że 78 proc. przedsiębiorców w Polsce ma problem z anomią pracowniczą – mówi Mieszko Maj, autor książki „Oszustwa i nieuczciwość w organizacjach”. - Podejrzewam, że anomia pracownicza dotyczy wielu więcej firm - niektóre z nich jeszcze o tym nie wiedzą, a niektóre nie chcą się tym chwalić.

Czytaj też: Pracownicy oszukują i kradną, bo firmy są źle zarządzane

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Certyfikowanych Biegłych ds. Przestępstw Gospodarczych (Association of Certified Fraud Examiners - ACFE), statystyczna organizacja traci rocznie średnio 5 proc. swoich dochodów w wyniku oszustw i nadużyć swoich pracowników.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.