Jak digitalizacja zmienia funkcjonowanie przedsiębiorstw?

Według analiz Gartnera, liderzy biznesu muszą zmienić strukturę inwestycji technologicznych i biznesowych, dostosowując je do wyzwań, które stawia ekonomia cyfrowa - mówi Marek Głazowski, COO & Key Accounts Leader w SAP Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak digitalizacja zmienia funkcjonowanie przedsiębiorstw?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl/JS

wnp.pl

18 paź 2016 16:24


Zdaniem naszego rozmówcy, w przeciwnym razie mogą stracić znaczną część swoich klientów lub nawet zniknąć z rynku.

- Tymczasem aż 40% menedżerów akceptuje brak pośpiechu we wdrażaniu nowych technologii - wskazuje. - Tym samym współcześni przedsiębiorcy stanęli przed technologicznym „być albo nie być”.

Przedstawiciel SAP przekonuje, że inwestycje w rozwój cyfrowy stają się koniecznością. - Jednak jest to decyzja na poziomie strategicznym, od której zależy sprawność i efektywność budowania przewagi konkurencyjnej – mówi. - Digitalizacja i innowacyjne rozwiązania w gospodarce są nieuniknione. Skutki tzw. cichej rewolucji już teraz widoczne są szczególnie w branżach, które stanowią koła zamachowe wzrostu ekonomicznego Polski, takich jak sektor publiczny, energetyka czy telekomunikacja.

Jak wskazuje Marek Głazowski, rosnąca digitalizacja, w połączeniu ze zmieniającymi się oczekiwaniami użytkowników, zmienia funkcjonowanie największych na świecie przedsiębiorstw.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.