wnp.pl

Internet i media społecznościowe dają pracownikom siłę współtworzenia wizerunku firmy

0 0
Internet i media społecznościowe dają pracownikom siłę współtworzenia wizerunku firmy

Internet i media społecznościowe zmieniają sposób w jaki komunikują się pracodawcy i pracownicy - ci drudzy maja więcej możliwości zabrania głosu. 56 proc. pracowników broni swoich firm przed krytyką korzystając z możliwości oferowanych przez sieć. Znacznie mniejszy odsetek krytykuje pracodawców w internecie. Takie wnioski płyną z badania firmy Weber Shandwick.

Ankietowani uważają, że co piąty pracownik aktywnie działa na rzecz pracodawcy, a jedna trzecia może stać rzecznikami miejsca pracy.

- Internet i media społecznościowe dają pracownikom prawo głosu i siłę współtworzenia wizerunku firmy, w której pracują. Organizacje inwestujące w media społecznościowe i prowadzące w nich otwarty dialog ze swoimi pracownikami, mogą liczyć na to, że pracownicy będą odwzajemniali ich wysiłki, stojąc na straży dobrej reputacji firmy - komentuje wyniki badania Wojciech Borowski, prezes McCann Worldgroup.

Czytaj też: Te firmy o komunikacji z kandydatem wiedzą najwięcej

Z badania wynika też, że ponad 30 proc. pracodawców zachęca swoich pracowników do korzystania z mediów społecznościowych i do dzielenia się informacjami na temat firmy. W efekcie pracodawcy zaangażowani w media społecznościowe są bardziej chętni (72 proc.), by skupiać się np. na zwiększaniu sprzedaży, niż pracownicy, których pracodawcy w nich się nie udzielają (48 proc.).

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.