wnp.pl

Ile osób może stracić pracę, jeśli nikt nie dopilnuje sukcesji?

0 0
Ile osób może stracić pracę, jeśli nikt nie dopilnuje sukcesji?
Śmierć właściciela firmy będącej jego jednoosobową działalnością gospodarczą oznacza praktycznie koniec firmy. /Fot. Fotolia

W najgorszym scenariuszu nawet 300 tys. Polaków może stracić pracę, jeśli przedsiębiorcy nie zatroszczą się o prawidłowe przeprowadzenie sukcesji.

Tak wynika z badania zleconego przez Fundację Firmy Rodzinne. Według szacunków Fundacji Firmy Rodzinne, jeśli zrealizuje się najgorszy scenariusz i w wyniku nieudanej sukcesji te 77 tys. firm będzie musiało się zamknąć, pracę straci ponad 300 tys. osób.

- Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale śmierć właściciela firmy będącej jego jednoosobową działalnością gospodarczą oznacza praktycznie koniec firmy. Przestaje obowiązywać NIP, więc nie można wystawić faktur, wygasają też wszystkie pełnomocnictwa, więc praktycznie nie można zrobić nic. Firma przestaje istnieć - zwraca uwagę Katarzyna Gierczak Grupińska, prezes Fundacji Firmy Rodzinne.

Czytaj też: Sukcesja i kontrola w firmie: Jak przekazać biznes?

Statystyki są brutalne. Według danych podawanych przez międzynarodową firmę doradczą Egon Zehnder w raporcie "Leadership Succession: Best Practices from the World’s Leading Family Businesses", do drugiego pokolenia przechodzi 30 proc. firm, do trzeciego - tylko 12 proc. Firmy, które są własnością czwartego i dalszych pokoleń rodziny to zaledwie 3 proc. wszystkich firm rodzinnych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.