Igreki potrzebują atrakcji, pokolenie Baby Boomers - ciszy i spokoju

0 0
Igreki potrzebują atrakcji,  pokolenie Baby Boomers - ciszy i spokoju
fot. Google

Obowiązkowym elementem w firm stają się strefy relaksu, a coraz częściej także kawiarnie, sale treningowe czy pokoje do gier wideo. Tego potrzebują Igreki. Jednak nie można też zapominać o odpowiedniej przestrzeni dla starszego pokolenia.

Obecnie prawie połowa Polaków (45 proc.) należy do pokoleń Y i Z – ich przedstawiciele muszą się odnaleźć w biurowej rzeczywistości stworzonej przez poprzedników. Tymczasem każda z grup wiekowych ma swój preferowany styl pracy i konkretne potrzeby, które współczesne biuro powinno pogodzić.

Czytaj też: Pokolenie Y: lojalność dla pracodawcy w zamian za nowe wyzwania

Pierwszą z pracujących we współczesnych biurach generacji są urodzeni w latach pięćdziesiątych Baby Boomers. Po nich na rynek pracy weszło pokolenie X, a następnie Igreki, czyli osoby urodzone po 1980 r.

- Każda z generacji dorastała w innej rzeczywistości kulturowej i gospodarczej, dlatego przywiązuje wagę do innych wartości i posiada odmienne priorytety. Już to może stanowić wyzwanie w zarządzaniu. Do tego dochodzą różne style pracy i komunikacji. Jak pokazują badania EY, trzy czwarte menedżerów uważa, że zarządzanie zespołem o zróżnicowanej strukturze wiekowej stanowi wyzwanie. Dlatego przekrój wiekowy pracowników musi być brany pod uwagę przez osoby zarządzające - mówi Zuzanna Mikołajczyk, członek zarządu, dyrektor marki Mikomax Smart Office.

Igreki, zwane też Millenialsami, są opisywane przez specjalistów HR jako diametralnie różniące się pod względem mentalności od swoich poprzedników. Przedstawicieli tego pokolenia wyróżnia biegłość w posługiwaniu się cyfrową technologią, elastyczność i mobilność.

Z punktu widzenia pracodawcy te ostatnie cechy mogą być wadami – dzisiejsi 20- i 30-latkowie z dużo większą łatwością podejmują decyzje o zmianie pracy. Stabilizacja nie będzie dla nich argumentem, jeśli praca na danym stanowisku nie przynosi im satysfakcji i nie pozwala na rozwój.

Czytaj też: Strzeżcie się HR-owcy! Nadchodzi pokolenie millenialsów

Na przeciwnym biegunie lokują się Baby Boomers, dla których większą wartością jest stabilność zatrudnienia i oferowane przez firmy benefity.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.