Idealny menedżer - kto to taki?

0 0
Idealny menedżer - kto to taki?

Położenie nacisku wyłącznie na wiedzę nie uczyni z człowieka idealnego menedżera. Umiejętne połączenie kompetencji interpersonalnych z zawodowymi stanowi klucz do sukcesu w zarządzaniu.

Najważniejszym elementem działania firmy jest strategia. Istotną kwestią jest nie tylko umiejętność tworzenia trafnych strategii, lecz także ich konsekwentna realizacja. Zbyt częste zmiany w strategii działań mogą spowodować, że cele nigdy nie zostaną osiągnięte, zaś wizja firmy będzie niespójna i nieskuteczna.

- Według wyników dostępnych badań, aż w dwóch trzecich firm mogą występować problemy w realizacji założonej strategii przedsiębiorstwa. Przyczyny tego możemy upatrywać w braku komunikacji wewnętrznej. Menedżerowie często obawiają się ujawniania elementów strategii firmy kierownictwu niższego szczebla i pracownikom, w efekcie czego misternie ułożony plan rozwoju przedsiębiorstwa nie jest realizowany - mówi prof. Werner Hoffmann z WU Executive Academy, programu MBA realizowanego przez Wiedeński Uniwersytet Ekonomii i Biznesu.

Jednym ze sposobów zarządzania strategią biznesową jest SPM. Strategic Performance Manage-ment, czyli strategiczne zarządzanie wydajnością, skupia się na realizacji założeń strategii, nie zaś na jej rozwoju. Celem SPM jest przełożenie celów strategicznych na liczby i wskaźniki, co pozwala zrównoważyć poszczególne aspekty działalności przedsiębiorstwa i osiągnąć właściwą perspektywę sprzyjającą realizacji celów.

Etyka w biznesie: potrzebna, lecz zapomniana sztuka

WU Executive Academy przeprowadziło badanie wśród swoich studentów: menedżerów wyższego szczebla z całego świata. Badanie dotyczyło nauczania etyki na studiach MBA i zasadności prowadzenia tego typu zajęć. Respondenci wskazywali przede wszystkim na konieczność dostosowania programu zajęć do doświadczenia zawodowego uczestników.

- W odniesieniu do studentów MBA, kluczowymi kompetencjami etycznymi jest wiedza o unikaniu etycznych pułapek, które mogą nas spotkać w trakcie pracy. Dla menedżerów najważniejsze jest to, co napisane drobnym drukiem - mówi Katie, jedna z uczestniczek kursów MBA.

Znaczenie etyki w pracy menedżera podkreśla fakt, że 28 na 30 ankietowanych miało do czynienia z kwestiami etycznymi w swojej karierze zawodowej. Nie jest to więc jedynie zabieg wizerunkowy, a konkretna wiedza podnosząca kompetencje uczestników programu MBA na WU Executive Academy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.