HR, rynek pracy, związki zawodowe. Kalendarium wydarzeń w branży

0 0
HR, rynek pracy, związki zawodowe. Kalendarium wydarzeń w branży
Kalendarium wydarzeń na ryku pracy - 15-19 luty 2016 r. (fot. pixabay)

• W tym tygodniu odbędzie się posiedzenie Rady Dialogu Społecznego podczas którego odbędzie się dyskusja i głosowanie m.in. nad uchwałą RDS w sprawie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy.
• W połowie tygodnia nastąpi otwarcie zgłoszeń na stanowisko prezesa i członków zarządu PKP PLK, a także minie termin przyjmowania zgłoszeń na stanowiska wiceprezesów.
• W Brukseli odbędą się manifestacje przedstawicieli branży stalowej, również z Polski, a w Kompanii Węglowej odbędą się masówki.

Tydzień zacznie się od manifestacji przedstawicieli branży stalowej, w której udział może wziąć nawet 5 tys. osób – również z Polski. Manifestacja ma się odbyć w poniedziałek (15 lutego w Brukseli) i jest wyrazem sprzeciwu wobec przyznania Chinom statusu gospodarki rynkowej MES. Pracownicy i pracodawcy przemysłu stalowego, także z Polski, będą w niej szli ramię w ramię, mając do tego oficjalne wsparcie swoich rządów.

Czytaj więcej: Przedstawiciele przemysłu stalowego jadą protestować do Brukseli

We wtorek (16 lutego) będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek. Nie jest to jednak Dzień Poczty Polskiej, w której pracuje ok. 24 tys. listonoszy - święto tego największego w Polsce pracodawcy obchodzone jest 30 października. Przypomnijmy, niedawno zmienił się skład zarządu w Poczcie Polskiej. Więcej na ten temat czytajcie tutaj: Prawie cały zarząd Poczty Polskiej wymieniony

Jerzy Jóżkowiak, były prezes Poczty Polskiej. (fot. Newseria)
Jerzy Jóżkowiak, były prezes Poczty Polskiej. (fot. Newseria)

We wtorek (16 lutego) dowiemy się także, jakie było przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w styczniu 2016 r. Obwieszczenie w tej sprawie wyda Główny Urząd Statystyczny.

Tego samego dnia odbędzie się również (o godz. 10) posiedzenie zespołu Rady Dialogu Społecznego ds. polityki gospodarczej i rynku pracy. Udział w nim weźmie wiceminister Stanisław Szwed. Jedną z omawianych podczas spotkania spraw będzie temat rządowego projektu ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.

We wtorek rząd przyjmie także projekt zmian w Karcie Nauczyciela, zakładający przede wszystkim likwidację tzw. godzin karcianych. Na ten tydzień zaplanowano także w Sejmie głosowanie m.in. nad ustawą o zmianie ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.