HR-owcy mistrzami multitaskingu

Badania pokazują, że specjaliści ds. personalnych muszą na co dzień zmagać się z wieloma obowiązkami, a to z kolei wymaga od nich dobrej organizacji i odpowiedniego zarządzania czasem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

HR-owcy mistrzami multitaskingu

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

22 lip 2014 9:10


Z raportu „HR-owca portret własny" Grupy Pracuj wynika, że specjaliści ds. zasobów ludzkich bardzo dobrze radzą sobie z wielozadaniowością. Aż połowa respondentów potwierdza, że na co dzień zajmuje się 7 z 9 wskazanych w ankiecie obszarów.

Niemal wszyscy HR-owcy biorący udział w badaniu deklarują, że do ich codziennych obowiązków należy rekrutacja (93 proc.) i selekcja kandydatów (91 proc.). Z kolei 67 proc. zajmuje się również budową wizerunku pracodawcy oraz organizacją szkoleń.

Kolejne zadania, z którymi specjaliści ds HR mają do czynienia każdego dnia to rozwój pracowników (57 proc.) i sprawy kadrowe (56 proc.). Ponad połowa ankietowanych twierdzi, że swój czas poświęca na oceny pracownicze, 33 proc. natworzenie programów stażowych i menedżerskich, a 30 proc. - na prowadzenie szkoleń.

Dlaczego HR-owcy są mistrzami multitaskingu? Być wynika to z tego, że 90 proc. pracowników działów personalnych to kobiety, a te z kolei lepiej radzą sobie z wielozadaniowością. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez psychologów na Uniwersytecie w Glasgow, z których wynika, że mężczyźni są gorzej zorganizowani i znacznie wolniejsi niż kobiety, natomiast płeć żeńska lepiej potrafi rozplanować zadania, skupić się na priorytetach i działach pod presją.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.