HR-owcy mistrzami multitaskingu

0 0
HR-owcy mistrzami multitaskingu

Badania pokazują, że specjaliści ds. personalnych muszą na co dzień zmagać się z wieloma obowiązkami, a to z kolei wymaga od nich dobrej organizacji i odpowiedniego zarządzania czasem.

Z raportu „HR-owca portret własny" Grupy Pracuj wynika, że specjaliści ds. zasobów ludzkich bardzo dobrze radzą sobie z wielozadaniowością. Aż połowa respondentów potwierdza, że na co dzień zajmuje się 7 z 9 wskazanych w ankiecie obszarów.

Niemal wszyscy HR-owcy biorący udział w badaniu deklarują, że do ich codziennych obowiązków należy rekrutacja (93 proc.) i selekcja kandydatów (91 proc.). Z kolei 67 proc. zajmuje się również budową wizerunku pracodawcy oraz organizacją szkoleń.

Kolejne zadania, z którymi specjaliści ds HR mają do czynienia każdego dnia to rozwój pracowników (57 proc.) i sprawy kadrowe (56 proc.). Ponad połowa ankietowanych twierdzi, że swój czas poświęca na oceny pracownicze, 33 proc. natworzenie programów stażowych i menedżerskich, a 30 proc. - na prowadzenie szkoleń.

Dlaczego HR-owcy są mistrzami multitaskingu? Być wynika to z tego, że 90 proc. pracowników działów personalnych to kobiety, a te z kolei lepiej radzą sobie z wielozadaniowością. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez psychologów na Uniwersytecie w Glasgow, z których wynika, że mężczyźni są gorzej zorganizowani i znacznie wolniejsi niż kobiety, natomiast płeć żeńska lepiej potrafi rozplanować zadania, skupić się na priorytetach i działach pod presją.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.