Homoseksualiści zwolnili szefa Mozilli?

0 0

Brendan Eich, szef Mozilli jest przeciwnikiem zawierania małżeństw osób tych samej płci. Nie spodobało się to nie tylko użytkownikom Firefoxa, którzy wyrazili swój głośny sprzeciw w mediach społecznościowych, ale i samym pracownikom. Podobno w ostatnim czasie z firmy odeszło trzech członków zarządu.

Homoseksualiści zwolnili szefa Mozilli?

W związku z dużą rozbieżnością poglądów, Brendan Eich uznał, że w zaistniałej sytuacji nie może się wcielać w rolę lidera firmy (został nim niedawno, bo 24. marca) i zdecydował się na odejście - podaje "BBC News".

Prezes i współzałożyciel Mozilli, już w 2008 r. wydał tysiąc dolarów na wsparcie kampanii, która miała na celu wprowadzenie poprawki do stanowej konstytuji, zakazującej małżeństw homoseksualnych w Kalifornii.

Informację o rezygnacji Brendana Eicha jako pierwsza przekazała Mitchell Baker - jedna z członkiń zarządu: "Ludzie czują się skrzywdzeni i są źli, ale mają rację: to dlatego, że nie byliśmy szczerzy sami ze sobą. Nie działaliśmy tak, jakby od Mozilli oczekiwano. Nie reagowaliśmy odpowiednio szybko na uruchomioną kontrowersję. Przepraszamy. Musimy się poprawić".

Choć sama firma nie potwierdza, jakoby odejście trzech członków zarządu było związane z wyborem Eicha na szefa, to dziwnym zbiegiem okoliczności - zbiegło się to w czasie.

Największa krytyka płynęła z popularnego serwisu randkowego OkCupid, który całkowicie zablokował dostęp do swojej strony internetowej za pośrednictwem przeglądarki internetowej Firefox, zalecając korzystanie z programów konkurencyjnych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (4)

 • niech sobie odchodzi nawet cały zarząd i poszuka sobie pracy w jakimś portalu randkowym
 • I aż trudno uwierzyć, że do takiej dwulicowości posuwają się (ukryci) homoseksualiści.
 • Juz nawet nie mozna powiedziec o zboczencach, ze sa zboczeniu...ehh

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.