Hay Group przedstawia 20 światowych liderów przywództwa

Od dziewięciu lat Hay Group prowadzi badanie Best Companies for Leadership. W tegorocznej edycji wzięło udział 2,1 tys. organizacji z ponad 100 krajów świata. Poznajcie dwudziestkę najlepszych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Hay Group przedstawia 20 światowych liderów przywództwa

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 lis 2014 11:21


Po raz drugi z rzędu na szczyt globalnego rankingu trafił Procter&Gamble, który wyprzedził General Electric, Coca-Colę i IBM. Oto pełna lista zwycięzców.

1. Procter&Gamble
2. General Electric
3. Coca-Cola
4. IBM
5. Unilever
6. Intel
7. McDonald`s
8. Samsung
9. 3M
10. Hewlett-Packard
11. PepsiCo
12. Toyota
13. Accenture
14. Siemens
15. Telefónica
16. BASF
17. Johnson&Johnson
18. Citigroup
19. Ikea
20. Pfizer

Najlepsze organizacje wyróżniają się podejściem do rozwoju pracowników

Z tegorocznego badania wynika, że najlepsze pod względem przywództwa organizacje, wykazują się zdeterminowanym i zdyscyplinowanym podejściem do rozwoju pracowników i ich karier. Wśród 20 najlepszych firm aż 80 proc. tworzy jasne ścieżki rozwoju zawodowego dla swoich pracowników, podczas gdy dla pozostałych firm wskaźnik ten wynosi zaledwie 48 proc.

Czytaj też: Cechy przywódcze młodych ludzi weryfikujemy podczas rekrutacji

Podobnie 80 proc. firm z Top 20 wyprzedza konkurentów pod względem oferowania najbardziej obiecującym pracownikom możliwości praktycznego sprawdzenia się w określonych rolach, by zagwarantować sobie, że w razie potrzeby będą dysponowały właściwymi ludzi z właściwymi kompetencjami do objęcia kluczowych stanowisk.

Tegoroczne wyniki pokazują, że wiodące na świecie organizacje celowo kreują liderów potrafiących wdrażać innowacje i zmieniać oblicze swoich firm – podkreśla Agnieszka Milewczyk, prezes Hay Group Polska.

– Najlepsi zapewniają niekonwencjonalne, bardziej zróżnicowane ścieżki kariery oraz szkolą pracowników z wysokim potencjałem w taki sposób, by byli oni w stanie sprostać specyficznym wyzwaniom biznesowym oraz zdobywali umiejętności pozwalające ich firmom odnosić sukcesy w coraz bardziej zmiennym otoczeniu globalnym - dodaje.

Czytaj też: Dobre firmy wspomagają liderów, bo przywództwo jest siłą napędową organizacji

Firmy z Top 20 nie tylko zapewniają jasno określone i zróżnicowane ścieżki kreowania liderów, lecz również celowo starają się o różnorodność w ich gronie. Połowa firm z Top 20 oferuje specjalne programy kształcenia liderów dla kobiet w porównaniu z 13 proc. wśród pozostałych firm, zaś 40 proc. organizacji z Top 20 ma programy kierowane do grup niedoreprezentowanych w porównaniu z zaledwie 11 proc. wśród pozostałych firm.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.