Hakerzy: Informatyka i nowe technologie zagrożeniem dla firm?

0 0
Hakerzy: Informatyka i nowe technologie zagrożeniem dla firm?
Polski biznes otworzył oczy i zaczyna widzieć, że informatyka oraz nowe technologie mogą być źródłem poważnych problemów (fot.pixabay.com)

Polscy przedsiębiorcy jeszcze nie obawiają się hakerów. Zaczęli jednak dostrzegać zagrożenie dla biznesu w obszarze IT – pisze "Puls Biznesu".

Polski biznes otworzył oczy i zaczyna widzieć, że informatyka oraz nowe technologie mogą być źródłem poważnych problemów - taki wniosek płynie z raportu globalnej firmy brokerskiej Aon. Od wielu lat bada ona obawy przedsiębiorców w różnych krajach.

W tym roku po raz pierwszy w historii w gronie największych zagrożeń dla polskiego biznesu firma ta umieściła ryzyko związane z IT. Ankietowani przez nią rodzimi przedsiębiorcy oceniają, że awaria używanych przez nich systemów informatycznych może mieć dla ich biznesu tak samo niszczycielskie skutki, jak opóźnienia w płatnościach czy znaczące wahania kursów walut.

Czytaj też: Cyberataki na firmy. Hakerzy profesjonalizują się i rozwijają umiejętności

Barbara Timofiejuk, dyrektor Aon Polska, wyjaśnia, że jest to efekt postępującej cyfryzacji polskich firm, których codzienna działalność jest w coraz większym stopniu uzależniona od systemów IT.

"Polscy przedsiębiorcy najczęściej obawiają się tego, z czym mają do czynienia na co dzień. Dynamiczny rozwój i wzrost znaczenia technologii IT sprawia, że coraz mniej firm pozostaje nieskomputeryzowanych, ale jednocześnie coraz więcej doświadcza problemów ze stosowanymi systemami" - mówi Barbara Timofiejuk.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.