Grupa VIVE dba o świat. Od najmłodszych lat

Grupa VIVE rusza z inicjatywą „Dbam o świat od najmłodszych lat”, którą kieruje do przedszkolaków. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy MAC Edukacja z Fundacją VIVE Serce Dzieciom, należącej do Grupy VIVE.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa VIVE dba o świat. Od najmłodszych lat

PODZIEL SIĘ


Autor: JS

20 kwi 2017 18:23


• W inicjatywę włączają się przedstawiciele spółek Grupy VIVE.

• Zadaniem kadry menadżerskiej będzie czytanie opowiadań z ekomorałem dzieciom w przedszkolach z regionu świętokrzyskiego.

Projekt zakłada wydanie publikacji mówiącej o wadze recyclingu, organizację konkursu plastyczno-technicznego o tematyce ekologicznej oraz przeprowadzenie warsztatów przez ekspertów w 20 placówkach przedszkolnych województwa świętokrzyskiego. Poprzez zabawę i interaktywne ćwiczenia dzieci dowiedzą się co to jest recycling i jak selekcjonować odpady. Projekt został stworzony w ramach obchodów Światowego Dnia Recyclingu i ma na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest powtórne wykorzystanie wyrzuconych przedmiotów, by środowisko w którym żyjemy było czystsze i zdrowsze.

Inicjatorzy wierzą, że wiedza, dotycząca dbałości o środowisko powinna być wpajana już od najmłodszych lat, dlatego akcja kierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. 

W inicjatywę włączają się przedstawiciele spółek Grupy VIVE. Zadaniem kadry menadżerskiej będzie czytanie opowiadań z ekomorałem dzieciom w przedszkolach z regionu świętokrzyskiego. Pierwsze spotkania z dziećmi, które odbyły się w placówkach kieleckich 20 kwietnia, poprowadziła wiceprezes Zarządu VIVE Textile Recycling – Agnieszka Servaas oraz prezes MAC Edukacja – Grzegorz Kowalski.  

- Projekty ekologiczne, budujące umiejętność segregowania odpadów, realizujemy już w grupie bardzo młodych ludzi, wierząc, że edukacja od najmłodszych lat przynosi najlepsze efekty. Wierzymy, że kadra managerska naszej organizacji jest kluczową grupą, która może, a wręcz powinna, promować nasze wartości i edukować młodych odbiorców w zakresie ekologicznych zachowań na co dzień. Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kompetencjom ekspertów branży poziom świadomości i wiedzy o recyklingu tekstyliów będzie coraz wyższy – mówi Agnieszka Servaas, wiceprezes Zarządu VIVE Textile Recycling.

Naturalnym aspektem działalności edukacyjnej, wynikającym z DNA Grupy VIVE, jest cykl gospodarki w obiegu zamkniętym, które organizacja akcentuje w swoich obecnych kampaniach. Grupa VIVE w warstwie biznesowej stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej. Jednocześnie prowadzi m.in. omnibusowe badania świadomości recyklingu tekstyliów wśród Polaków, kampanię wizerunkową Re:Aktywacja, promującą odpowiedzialne gospodarowanie tekstyliami, programy edukacyjne dla młodzieży, w tym np. konkurs „Recykling na miarę. 4 pory roku”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.