Grupa Gremi zwolni 157 osób

Należąca do Grzegorza Hajdarowicza grupa Gremi zwolni 157 osób - poinformowano we wtorkowym komunikacie. Ma to związek z przeniesieniem tytułów "Rzeczpospolita", "Gazeta Giełdy Parkiet", "Bloomberg Businessweek Polska" i "Sukces" do innej spółki w grupie.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Grupa Gremi zwolni 157 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 sie 2013 18:41


Cztery tytuły zostaną przeniesione 1 października ze spółki Gremi Media do spółki Gremi Communication. Gremi Media zostanie natomiast przekształcona w spółkę Uważam Rze, w której pozostaną tygodniki "Uważam Rze" i "Uważam Rze Historia".

Z informacji przekazanych PAP przez rzecznika spółki Eryka Kłopotowskiego wynika, że redakcje "Uważam Rze" i "Uważam Rze Historia" zostaną przeniesione do Raszyna, gdzie otrzymają powierzchnie biurowe w budynkach dawnej drukarni.

Redakcja "Rzeczpospolitej" i pozostałych tytułów nadal będzie mieściła się w Warszawie, ale nie wiadomo, czy w biurowcu na ul. Prostej, ponieważ spółka będzie na nowo negocjowała warunki najmu.

Według Kłopotowskiego zwolnienia mają dotyczyć "pracowników ze wszystkich działów", w tym także dziennikarzy. Spółka nie podaje, ile osób jest zatrudnionych w Gremi Media.

We wtorkowym komunikacje czytamy, że przejęcie pakietu marek skonsolidowanych wokół "Rzeczpospolitej" przez Gremi Communication przyniesie m.in. niższe koszty operacyjne i lepszą konkurencyjność na rynku. "Piony redakcyjny i biznesowy zostaną zbudowane według standardów sprawnie działających mediów prowadzących aktywność zarówno w wydaniach papierowych, jak i elektronicznych" - podkreślono.

"Grupa Gremi informuje, że zgodnie z założeniami strategii ogłoszonej kilka miesięcy temu Grupa Gremi kontynuuje proces restrukturyzacji spółek mediowych. Zapowiadana strategia operacyjna została uszczegółowiona i zakłada rozwój wydawnictwa w segmencie Wydarzenia - Gospodarka - Prawo, a także zwiększenie obecności online i e-wydaniach. W wyniku pogłębionych analiz i badań rynku w celu stworzenia sprawnie działającej firmy podjęto decyzję o zmianach organizacyjnych" - napisano w komunikacie.

Z kolei tygodnik "Przekrój" od 1 października przejmie powołana w tym celu fundacja "Przekrój". Stworzenia fundacji podjął się członek rady nadzorczej spółki Gremi Media Jarosław Knap. "Zapraszam wszystkich bogatych inteligentów w Polsce do wspierania fundacji. To będzie pismo kulturotwórcze finansowane przez radę fundatorów" - powiedział PAP Knap. Dodał, że plany dotyczące tygodnika przedstawi w ciągu najbliższych tygodni. Nie chciał powiedzieć, czy siedziba tygodnika wróci do Krakowa.

Spółka Gremi Media podpisała umowę kupna 48,99 proc. udziałów wydawnictwa Presspublica od spółki Skarbu Państwa Przedsiębiorstwa Wydawniczego "Rzeczpospolita" w październiku 2011 r. Wcześniej Gremi Media przejęła kontrolny pakiet 51,01 proc. udziałów Presspubliki od brytyjskiego wydawcy Mecom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.