Google udostępnia przedsiębiorcom sale w swoim biurze

Gigant wspiera w Krakowie start-upy i deweloperów: udostępnił dla nich sale w swoim biurze. Od 10 stycznia odbyło się już 17 spotkań, które trwały ponad 70 godzin i ściągnęły 600 uczestników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Google udostępnia przedsiębiorcom sale w swoim biurze

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy /pb.pl

15 mar 2013 9:43


Od stycznia działa w Krakowie program Google for Entrepreneurs - firma przeznaczyła dla start-upów i deweloperów 130 mkw. swojego biura na spotkania, szkolenia itp.  W przyszłości przestrzeń ma służyć organizacji spotkań, szkoleń, wykładów i warsztatów przygotowywanych przez organizacje z regionu, jak również przez Google'a.

Google zatrudnia w Polsce ponad 300 osób: ponad 100 we Wrocławiu, około setki w Krakowie i prawie 100 w Warszawie. Biuro we Wrocławiu powstało w 2008 r. Zajmuje się wsparciem online klientów Google'a oraz optymalizacją procesów obsługi i rozwoju narzędzi reklamowych.

Biuro w Krakowie istnieje od 2007 r. To ośrodek programistyczno-inżynieryjny, który rozwija infrastrukturę Google'a i usprawnia działanie przeglądarki Chrome, strony Blogger, serwisu YouTube, systemu Android czy narzędzi, np. Google Maps. Inżynierowie z Krakowa biorą też udział w tworzeniu nowych produktów, np. Google TV. Biuro w Warszawie powstało w 2006 r. Zajmuje się strategią Google'a w Polsce. Od ubiegłego roku pracują tu także inżynierowie, którzy mają takie zadania, jak ich koledzy z Google Kraków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.