Google, SAS Institute i NetApp w pierwszej trójce najlepszych pracodawców świata

Great Place to Work ogłosił po raz czwarty listę Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na świecie. Poznajcie wszystkich 25 laureatów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Google, SAS Institute i NetApp w pierwszej trójce najlepszych pracodawców świata

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

23 paź 2014 17:31


Trzy pierwsze miejsca zajmują firmy z sektora IT: Google, SAS Institute i NetApp. Te same firmy i dokładnie w tej samej kolejności otwierały także ubiegłoroczną listę Top 25 na świecie. Potwierdza to wnioski płynące z analiz prowadzonych przez Great Place to Work: najlepsi stają się wciąż jeszcze lepsi.

Czytaj też: Oto najwięksi pracodawcy na świecie

Jak widać, tegoroczną listę Top 25 na świecie, zdominowały firmy z sektora IT – stanowiły 36 proc. laureatów. Drugą silnie reprezentowaną branżą była ‘produkcja i wytwarzanie’ (28 proc.). Usługi finansowe oraz sektor ‘hotele i restauracje’ wprowadziły na listę po 3 firmy, co przekłada się na 12-procentowy udział każdej z tych branż. W tym roku na liście najlepszych z najlepszych nie pojawiła się natomiast żadna firma z sektora farmaceutycznego.

Czytaj też: Aon Hewitt wyłonił najlepszych pracodawców w Polsce. Oto oni

Światową listę Top 25 tworzą firmy, którym udało się zakwalifikować na listę najlepszych miejsc pracy w co najmniej 5 krajach, zatrudniają na świecie ponad 5 tysięcy pracowników, z których co najmniej 40 proc. pracuje poza krajem, w którym firma ma siedzibę główną.

Tegorocznym zwycięzcą pod względem wprowadzenia największej liczby firm na Listę Top 25 jest Meksyk: aż 20 firm znalazło się na liście m.in. dzięki wynikom ich meksykańskich oddziałów.

Dobrym wynikiem może się także pochwalić Brazylia (13 firm na liście) oraz Indie, Niemcy, Ameryka Środkowa, USA, Hiszpania i Wielka Brytania – każdy z tych krajów, w tym Ameryka Środkowa jako cały region, reprezentowany jest na Liście przez 12 firm.

Polsce, dzięki wynikom rodzimych oddziałów, udało się przyczynić do sukcesu 6 międzynarodowych firm. Są to: SAS Institute, Microsoft, S.C. Johnson, EMC, Daimler, Mars.

25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie wybieranych jest spośród ponad 6 200 firm – laureatów konkursu Great Place to Work, w około 50 krajach, w których działa Instytut. Razem firmy te zatrudniają ponad 11,5 miliona pracowników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.