General Electric zlikwiduje miejsca pracy

Amerykańska koncern General Electric zlikwiduje we Francji 600 miejsc pracy. Redukcje w głównej mierze będą dotyczyły części finansowej firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

General Electric zlikwiduje miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (DM)

wnp.pl

29 lip 2013 12:10


Firma poinformowała o swoich planach przedstawicieli związków zawodowych. Powodem redukcji jest potrzeba oszczędności.

Wiadomo jednak, że nie wszystkie cięcia dotkną finansowego ramienia GE. Część będzie dotyczyła innych biznesów firmy. Jakich jeszcze nie wiadomo. Jak powiedział rzecznik GE: firma przygotowuje plan redukcji zatrudnienia, zostaną one zaproponowane w taki sposób aby maksymalnie uwzględnić obecne środowisko biznesowo.

Zdaniem analityków należy odczytać to w ten sposób, że firma będzie rezygnowała z tych działalności, które we Francji opłacają się najmniej.

GE to jedno z największych przedsiębiorstw na świecie. Oprócz działalności finansowej zajmuje się energetyką (zarówno konwencjonalną jak i atomową), produkcją silników lotniczych, kredytuje także produkcję całych samolotów. Firma produkuje sprzęt AGD, medyczny, jest silna w chemii tworzyw sztucznych.

Ta mająca ponad 120 lat firma zatrudnia ponad 300 tys. osób. Jej ubiegłoroczne przychody przekroczyły 147 mld dolarów, a zysk netto przekroczył ponad 13,6 mld dol.

W okresie kwiecień-czerwiec tego roku koncern osiągnął zysk netto na poziomie 3,69 mld dolarów (36 centów na akcję). W tym samym okresie roku ubiegłego było to 4,01 mld dolarów czystego zysków. Na jedną akcję przypadało 38 centów. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.