Fundacja Startup Poland chce reprezentować środowisko start-upowe

Powołana pod koniec ubiegłego roku fundacja Startup Poland chce być głosem środowiska startupowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fundacja Startup Poland chce reprezentować środowisko start-upowe

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 kwi 2015 11:59


Bystrzy, wyposażeni w wiele kompetencji, otwarci na współpracę, niebojący się ryzyka - w opinii Elizy Kruczkowskiej, prezes fundacji Startup Poland, to cechy polskich startupowców - informuje "Puls Biznesu".

"Środowisko startupowe w Polsce jest dosyć rozproszone, a jego przedstawiciele związani są z głośnymi, lokalnymi inicjatywami. Naszym zadaniem jest przede wszystkim wsłuchiwanie się w ich głos. Przyjmujemy rolę obserwatora i reprezentanta tej społeczności" - mówi Eliza Kruczkowska.

Do tej pory w Polsce nie było organizacji reprezentującej to środowisko. A tym bardziej takiej, które zyskała poparcie około 150 start-upów z całego kraju, co udało się Startup Poland.

Według Elizy Kruczkowskiej startupowcy to szczególna społeczność. Otwarta i chętna do współpracy i udzielania pomocy innym jej przedstawicielom. Priorytetem dla fundacji jest zwiększenie świadomości i wiedzy o rozwoju startupowej społeczności wśród decydentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ania 2015-04-15 13:10:34

Świetnie, że ludzie inspirują się do zakładania własnych biznesów i jest organizacja, która będzie pomagać sturt-upom utrzymać się na rynku, bo własny biznes jest nie lada wyzwaniem! cenabiznesu.pl/-promujemy-start-up