Firmy z damsko-męskim zarządem odnotowują najlepsze wyniki

0 0
Firmy z damsko-męskim zarządem odnotowują najlepsze wyniki
W firmach zarządzanych przez reprezentantów obu płci stosunek optymistów i pesymistów jest równy i wynosi po 24,1 proc. (fot. pixabay)

Firmy, w których osobami decyzyjnymi są jednocześnie kobiety i mężczyźni, w drugim półroczu minionego roku najczęściej odnotowywały wzrosty sprzedaży na rynku krajowym i zagranicznym oraz wzrost zatrudnienia - wynika z szóstej edycji badania "Jak w Polsce prowadzi się własny biznes", przeprowadzonego przez Instytut Badań i Analiz OSB oraz Firmy.net.

Z badań wynika, że w drugiej połowie 2015 roku przedsiębiorstwa zarządzane tylko przez kobietę lub tylko przez mężczyznę cechowały się podobną stabilnością poziomu sprzedaży na rynku krajowym i rynkach zagranicznych. Na zbliżonym poziomie była także pozycja konkurencyjna ich firm, wskaźniki w zakresie poziomu zatrudnienia oraz ogólna kondycja przedsiębiorstwa.

Najlepszą sytuacją charakteryzowały się natomiast firmy, w których osobami decyzyjnymi były zarówno kobiety, jak i mężczyźni – częściej odnotowały one wzrosty sprzedaży na rynku krajowym i zagranicznym oraz wzrost zatrudnienia.

- Wygląda na to, że w biznesie, podobnie jak w życiu prywatnym, taki mieszany model zarządzania sprawdza się najlepiej – komentuje Michał Kurczycki z Firmy.net.

Kobiety wnoszą do firm... optymizm

Ponad 26 proc. kobiet decydujących o losach przedsiębiorstwa uważa, że bieżące półrocze przyniesie poprawę sytuacji ogólnej firmy, podczas gdy zdanie to podziela 25,4 proc. mężczyzn na podobnym stanowisku. O mniejszym optymizmie wśród mężczyzn świadczy także fakt, że co czwarty z nich był zdania, że pierwsza połowa 2016 roku przyniesie w przedsiębiorstwie pogorszenie sytuacji. Tego samego zdania było 22,2 proc. kobiet.

Również w przypadku prognoz dotyczących ogólnej sytuacji firmy czy kształtowania się poziomu cen, pozytywne nastawienie częściej było widoczne u kobiet niż u mężczyzn. Jednak to mężczyźni częściej prognozowali wzrosty w obszarze wolumenu sprzedaży na rynku krajowym, pozycji konkurencyjnej czy zatrudnienia.

W firmach zarządzanych przez reprezentantów obu płci stosunek optymistów i pesymistów jest równy i wynosi po 24,1 proc. Pozostała część firm z tej grupy była zdania, że w najbliższym czasie nie nastąpią znaczące zmiany sytuacji ogólnej firmy.

*Badanie zostało przeprowadzone po raz szósty w grudniu 2015 r. Udział w nim wzięło 1096 respondentów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.