Firmy przyjazne rodzinie zostały nagrodzone

0 0
 Firmy przyjazne rodzinie zostały nagrodzone
Fot. Fotolia

Para prezydencka nagrodziła pracodawców, którzy ułatwiają swoim pracownikom godzenie życia zawodowego z rodzinnym.

Podczas gali zorganizowanej we wtorek (3 lutego) w Pałacu Prezydenckim Bronisław i Anna Komorowscy wręczyli statuetki i dyplomy w konkursie "Dobry Klimat dla Rodziny".

Prezydent Komorowski podziękował wszystkim, którzy "współtworzą dobry klimat dla rodziny i wprowadzają rozwiązania sprzyjające polskiej rodzinie". Wskazał przy tym także na rolę, jaką odgrywają przy tym rząd, parlament, samorządy i sami pracodawcy.

Wyróżnionym gratulował "praktycznego udowodnienia, że można biznes i działalność gospodarczą w sposób umiejętny godzić i łączyć ze wszystkimi innymi funkcjami".

Celem konkursu "Dobry Klimat dla Rodziny" jest upowszechnianie i promowanie najlepszych praktyk, które ułatwiają pracownikom godzenie życia zawodowego i rodzinnego. Mogą w nim uczestniczyć m.in. firmy i instytucje.

Konkurs zainaugurowano 23 czerwca ubiegłego roku - w Dniu Ojca. Zgłoszono do niego np. elastyczną organizację pracy, przyzakładowe żłobki i przedszkola, szkolenia dla pracowników w zakresie równowagi praca-życie rodzinne, wewnętrzne programy polityki rodzinnej oraz zachęcanie ojców do korzystania z urlopów związanych z rodzicielstwem.

Nagrody przyznawano w trzech kategoriach, w zależności od liczby zatrudnianych osób: do 49 pracowników, od 50 do 249 pracowników i powyżej 250 pracowników.

Wśród docenionych znaleźli się m.in. - w kategorii do 49 pracowników firma Vermiculite Poland, od 50 do 249 - firma Wessling Polska sp. z.o.o. oraz w kategorii powyżej 250 pracowników LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz Nutricia Polska sp. z.o.o.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.