Firmowe prezenty na święta to dobra forma motywacji

72 proc. pracodawców regularnie przygotowuje świąteczne atrakcje dla swoich pracowników. 65 proc. – organizuje uroczystą kolację, 22 proc. – kupuje upominki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmowe prezenty na święta to dobra forma motywacji

PODZIEL SIĘ


Autor: infoWire.pl

10 gru 2015 11:20


Większość szefów uważa, że dawanie prezentów od firmy jest bardzo dobrą formą motywowania.

- Świąteczne podarunki tworzą miłą atmosferę w firmie i sprawiają, że zatrudnione osoby czują się docenione. Zadowolony pracownik jest zmotywowany do efektywniejszego działania. Nastawia się również na długotrwałą współpracę. Dzięki temu firma zyskuje kadrę, na której może polegać, i nie ponosi kosztów częstych rekrutacji – mówi w wywiadzie z serwisem infoWire.pl Agnieszka Kozakiewicz z firmy GoWork.pl.

Czytaj też: Pracownik nie musi płacić podatku za udział w firmowej wigilii

Najpopularniejszymi podarunkami dla pracowników są bony – wręcza je co trzeci pracodawca. Co czwarty decyduje się z kolei na przyznanie premii uznaniowych.

- Coraz częstszymi prezentami stają się bilety na imprezy kulturalne oraz indywidualnie dopasowane kursy i szkolenia. Podczas planowania świątecznych upominków warto wziąć pod uwagę zmieniające się potrzeby pracowników oraz sytuację gospodarczą. Dobrze jest monitorować, czego zatrudnione osoby naprawdę oczekują – uważa ekspertka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.