Firma zyskuje, gdy rządzą kobiety. A tych wciąż za mało...

Eksperci uważają, że firmy, które są zarządzane przez kobiety, osiągają większy sukces. Pomimo tego w naszym kraju, choć mamy świetnie wykształcone i doświadczone panie, rzadko mają one szanse na stanowiska prezesów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firma zyskuje, gdy rządzą kobiety. A tych wciąż za mało...

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

19 lis 2014 13:22


Zdaniem profesor Małgorzaty Fuszary, pełnomocniczki rządu do spraw równego traktowania, kiedy kobiety zasiadają na stanowiskach zarządczych,kondycja firm jest lepsza.

Czytaj też: Kobieta-szef wciąż (nie)mile widziana w Polsce?

Kluczowy jest tutaj bowiem równy udział kobiet i mężczyzn w kierowaniu biznesem. Ta różnorodność przekłada się na podejmowanie trafniejszych działań i decyzji - pisze IAR.

Z kolei Ewa Lisowska ze Szkoły Głównej Handlowej przytacza badania, zgodnie z którymi większy udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych, przekłada się na sukces finansowy firm.

Czytaj też: Są żelaznymi damami w zarządzaniu, ale zarabiają mniej od panów

Tymczasem według unijnych statystyk udział kobiet w radach nadzorczych wynosi średnio 17 procent. Najwyższy jest on w Finlandii, Szwecji i Francji - czyli 30 procent. W naszym kraju z kolei tylko 10 proc. pań piastuje stanowiska w radach nadzorczych dużych spółek giełdowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.