Firma na próbę bez ZUS w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Zabrzu

Osoba z pomysłem na biznes nie musi zaprzątać sobie głowy formalnościami. Wystarczy dobra koncepcja i już można otworzyć firmę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firma na próbę bez ZUS w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Zabrzu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 cze 2015 14:45


W Zabrzu (Śląskie) wystartował Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (AIP). Pozwala otworzyć "Firmę na próbę bez ZUS". Można się zgłosić właściwie z każdym pomysłem, wiek i wykształcenie nie mają znaczenia - poinformowano.

Inkubator załatwi kwestie prawno-księgowe

Osoba, która chce otworzyć "Firmę na próbę bez ZUS" musi mieć dobry pomysł. Nowe technologie, kursy i zajęcia edukacyjne czy "prosty handel", to tylko kilka z możliwych opcji.

Dodatkowo, jak wskazał dyrektor Inkubatorów AIP na Śląsku Mateusz Maik, inkubator "bierze też na siebie kwestie prawno-księgowe", co oznacza, że osoba z pomysłem na biznes nie musi "zaprzątać sobie głowy formalnościami". "Jest to możliwe dlatego, że inkubator udostępnia firmom swoją osobowość prawną. Początkujący przedsiębiorca nie musi więc rejestrować działalności gospodarczej" - powiedział cytowany w komunikacie Maik. W rozmowie z PAP dodał: "umowę podpisujemy na czas nieokreślony, ale w ciągu dwóch lat staramy się, żeby dana osoba się usamodzielniła".

Miasto Zabrze liczy, że przy pomocy AIP "uda się rozruszać lokalną gospodarkę". "Ta sztuka może się udać, gdyż w województwie śląskim panuje wyjątkowo dobry klimat do rozwoju startupów. W skali całej Polski to właśnie tutaj najwięcej miast może się pochwalić inkubatorem z sieci AIP. Łącznie z Zabrzem jest ich aż pięć" - poinformowano w środę.

Siedziba AIP Zabrze znajduje się w centrum miasta przy ul. Wolności 274 i zajmuje 150 m kw. Składa się m.in. z sal - konferencyjnej i spotkań - oraz wspólnego biura, tzw. cowork (profesjonalnej strefy pracy zapewniającej kompleksowe wsparcie dla biznesu).

Praca bardziej efektywna

Zdaniem ekspertów inkubatora, praca w takim miejscu jest "znacznie bardziej efektywna niż praca w domu, gdzie uwagę mogą rozpraszać codzienne obowiązki czy dzieci". "Ponadto cowork sprzyja nawiązywaniu kontaktów biznesowych, a z uwagi na fakt, że dostęp do niego jest 24-godzinny, każdy przedsiębiorca może pracować o dogodnej dla siebie porze" - poinformowano.

Osoby, które zgłoszą się ze swym pomysłem do zabrzańskiego inkubatora mogą w razie potrzeby również liczyć na pomoc doświadczonych mentorów, którzy pomogą dopracować biznesplan. "W inkubatorach przedsiębiorca nigdy nie jest pozostawiony sam sobie" - podkreślił dyrektor AIP Śląsk.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.