Firma musi się rozwijać by przetrwać: Jak zdobyć pieniądze na innowacje?

0 0

• Oczekiwania i potrzeby klientów z dnia na dzień stają się coraz większe, a konkurencja bez przerwy pracuje nad poprawą swoich produktów i usług.
• By nie zostać w tyle i dostosowywać swoją ofertę do sytuacji rynkowej firma powinna dbać o swój rozwój i stale inwestować w innowacje.
• Jeśli tego nie potrafi, prawdopodobnie długo nie przetrwa.

- Innowacje powinny rozwijać istniejącą ofertę firmy. Nie mogą być rewolucyjne. Muszą z czegoś wynikać. Wprowadzenie innowacji ma pomóc przedsiębiorstwu osiągnąć sukces: umożliwić pozyskanie nowych klientów czy też zwiększyć przychody – stwierdza Michał Wierzbicki, dyrektor rozwoju biznesu w firmie Qumak.

Czytaj też: Innowacje: W Polsce jest bardzo dużo pieniędzy. "Mamy prawdziwą eksplozję środków"

Wdrażanie kolejnych innowacji wiąże się oczywiście ze sporymi wydatkami, których często nie jesteśmy w stanie pokryć sami. Skąd pozyskać wtedy potrzebne fundusze? Źródeł finansowania jest kilka.

Dobrze jest postarać się o dofinansowanie unijne.

- Obecna perspektywa skupia się przede wszystkim na dwóch obszarach. Jednym z nich są samorządy i rozwój regionalny. Drugi to badania i rozwój. Największe szanse na pozyskanie środków są w pierwszym z wymienionych obszarów. Jest on najbardziej perspektywiczny – zauważa ekspert. Oprócz tego fundusze można otrzymać w ramach programów ogólnych Komisji Europejskiej, takich jak Horyzont 2020.

O wsparcie finansowe opłaca się zwrócić również do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Ono także oferuje szereg programów, z których warto skorzystać. Mogą one pomóc przedsiębiorstwu np. w stworzeniu nowego rodzaju produktu czy nowej technologii.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.