Firma musi się rozwijać by przetrwać: Jak zdobyć pieniądze na innowacje?

• Oczekiwania i potrzeby klientów z dnia na dzień stają się coraz większe, a konkurencja bez przerwy pracuje nad poprawą swoich produktów i usług.
• By nie zostać w tyle i dostosowywać swoją ofertę do sytuacji rynkowej firma powinna dbać o swój rozwój i stale inwestować w innowacje.
• Jeśli tego nie potrafi, prawdopodobnie długo nie przetrwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firma musi się rozwijać by przetrwać: Jak zdobyć pieniądze na innowacje?

PODZIEL SIĘ


Autor: infoWire.pl/AT

18 paź 2016 12:39


- Innowacje powinny rozwijać istniejącą ofertę firmy. Nie mogą być rewolucyjne. Muszą z czegoś wynikać. Wprowadzenie innowacji ma pomóc przedsiębiorstwu osiągnąć sukces: umożliwić pozyskanie nowych klientów czy też zwiększyć przychody – stwierdza Michał Wierzbicki, dyrektor rozwoju biznesu w firmie Qumak.

Czytaj też: Innowacje: W Polsce jest bardzo dużo pieniędzy. "Mamy prawdziwą eksplozję środków"

Wdrażanie kolejnych innowacji wiąże się oczywiście ze sporymi wydatkami, których często nie jesteśmy w stanie pokryć sami. Skąd pozyskać wtedy potrzebne fundusze? Źródeł finansowania jest kilka.

Dobrze jest postarać się o dofinansowanie unijne.

- Obecna perspektywa skupia się przede wszystkim na dwóch obszarach. Jednym z nich są samorządy i rozwój regionalny. Drugi to badania i rozwój. Największe szanse na pozyskanie środków są w pierwszym z wymienionych obszarów. Jest on najbardziej perspektywiczny – zauważa ekspert. Oprócz tego fundusze można otrzymać w ramach programów ogólnych Komisji Europejskiej, takich jak Horyzont 2020.

O wsparcie finansowe opłaca się zwrócić również do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Ono także oferuje szereg programów, z których warto skorzystać. Mogą one pomóc przedsiębiorstwu np. w stworzeniu nowego rodzaju produktu czy nowej technologii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.