Fala zmian personalnych dotarła do SSE. Nowe zarządy w połowie spółek

W specjalnych strefach ekonomicznych kadrowa rewolucja. Nowych władz doczekały się m.in. wałbrzyska strefa, gdzie Barbarę Kaśnikowską zastąpił prawnik Maciej Badora, czy pomorska, gdzie Teresę Kamińską zastąpiła Aleksandra Jankowska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fala zmian personalnych dotarła do SSE. Nowe zarządy w połowie spółek

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/Rzeczpospolita

wnp.pl

4 mar 2016 10:04


Kadrowa miotła robi porządki nie tylko spółkach skarbu państwa (więcej na ten temat czytajcie tutaj: PiS ostro zamieszał w spółkach skarbu. Zmiany mogą sięgać głębiej niż się wydaje?). Również zarządy spółek kierujących strefami są obsadzane przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości - informuje "Rzeczpospolita".

Według wyliczeń dziennika w połowie spółek zarządzających 14 strefami minister rozwoju już wymienił zarządy. W pozostałych dojdzie do zmian w najbliższych tygodniach. Są już wyznaczane daty walnych zgromadzeń udziałowców.

Nowych władz doczekały się m.in. wałbrzyska strefa, gdzie Barbarę Kaśnikowską zastąpił prawnik Maciej Badora. W kostrzyńsko-słubickiej strefie dotychczasowego prezesa Artura Malca zastąpił Krzysztof Kielec, radny PiS z Gorzowa. Wiceprezesem został Stanisław Iwan, były senator PO, który w 2015 r. startował do Senatu już z listy PiS.

Do zmian doszło również w warmińsko-mazurskiej strefie, gdzie nowym prezesem jest Grzegorz Smoliński, radny PiS z Olsztyna, a jego zastępcą Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg, wiceprezes Polski Razem na Warmii i Mazurach.

W strefie pomorskiej z kolei odwołano Teresę Kamińską, byłą minister w rządzie Jerzego Buzka, która kierowała nią od 2007 r. Zastąpiła ją Aleksandra Jankowska, była radna PiS z Sopotu i były wicewojewoda pomorski.

Nowym prezesem strefy suwalskiej został z kolei Leszek Dec, wojewódzki radny z PiS, w przeszłości członek zarządu tej strefy. Do nowego zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego weszła zaś Małgorzata Popławska, radna PiS z Krakowa - wylicza "Rz".

Co więcej, według dziennika zmiany nastąpią wkrótce również w strefie legnickiej, łódzkiej, starachowickiej i kamiennogórskiej. Pod znakiem zapytania stoi również przyszłość Piotra Wojaczka w fotelu prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.