Facebook otwiera biuro w Warszawie. To szansa dla lokalnych firm

0 0
Facebook otwiera biuro w Warszawie. To szansa dla lokalnych firm
Facebook otwiera w Warszawie nowe biuro, które ma być siedzibą koncernu na państwa Europy Środkowo-Wschodniej.(fot.sxc.hu, Robert Kedzięrski)

Dzięki lokalizacji w Warszawie, Facebook chce pomagać m.in. lokalnym firmom w działaniach marketingowych.

Dyrektor Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią Robert Bednarski podkreślił, że stworzenie tego biura oznacza nowe możliwości dla wszystkich firm wykorzystujących Facebooka do celów marketingowych – zarówno największych, jak i z sektora małych i średnich firm.

- Chcemy umożliwić lokalnym markom działanie w przestrzeni regionalnej, a w konsekwencji – także globalnej – dodał Bednarski.

W rozmowie z PAP Technologie Bednarski zwrócił też uwagę na trend rosnącej popularności usług mobilnych i zapewnił, że firma bierze pod uwagę to zjawisko, tworząc strategie na przyszłość.

- Facebook jest i będzie firmą mobilną – w grudniu 2015 r. 1,44 miliarda ludzi wchodziło na Facebooka z urządzeń mobilnych, a reklama mobilna to już ok. 80 proc. przychodu reklamowego firmy – tłumaczył. Zwrócił uwagę, że w związku z tym koncern chce dać użytkownikom narzędzia do wykorzystania tego trendu.

- Przykładem może być testowany mechanizm Canvas, który sprawia, że kliknięcie w reklamę błyskawicznie uruchamia na pełnym ekranie planszę prezentującą większą liczbę produktów, z której można przejść na stronę sprzedawcy w celu sfinalizowania zakupu. W Polsce testowaliśmy ten mechanizm z Allegro – realizowana przy użyciu Canvas kampania bożonarodzeniowa osiągnęła świetne wyniki – udało się zwiększyć świadomość kampanii o 7 proc., a współczynnik zapamiętania reklamy wzrósł o 13 proc. – podkreślał Bednarski. Dodał, że poza tego typu usługami rozwijana będzie też technologia wirtualnej rzeczywistości.

- Od samego początku głównym rynkiem dla urządzeń VR jest rynek gier. Na świecie jest ok. 250 milionów ludzi posiadających konsole Xbox, PlayStation czy Wii. Naszym zdaniem to właśnie te osoby będą najbardziej zainteresowane pierwszymi doświadczeniami z technologią VR (wirtualnej rzeczywistości), szczególnie mając na uwadze wyższe przedziały cenowe – tłumaczył dyrektor na Europę Środkowo-Wschodnią.

Dodał, że wirtualna rzeczywistość będzie też mieć zastosowanie poza światem gier np. w wyświetlaniu filmów wideo w 360 stopniach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.