Europejski Kongres Logistyczny, OneCargo: Komunikacja wewnętrzna najistotniejsza w zarządzaniu zmianą

0 0
Europejski Kongres Logistyczny, OneCargo: Komunikacja wewnętrzna najistotniejsza w zarządzaniu zmianą
- Ludzie muszą rozumieć, dokąd zmierza firma - wyjaśniał podczas kongresu OneCargo w Katowicach Andrzej Wojciechowski, prezes PKP PLK. /fot. youtube.com

- Nie można wprowadzać zmian przeciwko czy obok pracowników, trzeba to robić razem z nimi – powiedział Andrzej Wojciechowski, prezes PKP PLK. M.in. o tym, jak ważna jest komunikacja wewnętrzna w zarządzaniu zmianą, rozmawiano podczas pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Logistycznego OneCargo w Katowicach.

Polskie firmy z sektora kolejowego przechodzą transformacje. Wyzwaniem staje się nie tylko pozyskiwanie nowych pracowników, by uzupełnić lukę kompetencyjną, ale także wprowadzenie zmian wśród obecnej załogi. Zdaniem ekspertów, transformacja zatrudnionych osób w firmie jest zdecydowanie trudniejsza. To, co jest istotne to odpowiednie zarządzanie zmianą.

- Nie można wprowadzać zmian przeciwko czy obok pracowników, trzeba to robić razem z nimi – podkreśla Andrzej Wojciechowski, prezes PKP PLK. - Trzeba z ludźmi rozmawiać i tłumaczyć im, jakie zmiany chcemy wprowadzić, w jaki sposób i dlaczego. Ludzie muszą rozumieć dokąd zmierza firma – dodaje.

Komunikacja wewnętrzna domeną związkowców

Wojciechowski zaznacza również, że do niedawna komunikacja wewnętrzna była obszarem, w którym działały związki zawodowe. - To liderzy strony społeczne przekazywali pracownikom informacje, które były filtrem nakładanym na okulary zatrudnionych. Nie zawsze pokrywały się one z rzeczywistością. Teraz w PLK jest inaczej. Sami rozmawiamy z naszą załogą. Zmiana ta przyniosła piorunujące efekty – mówi prezes PKP PLK.

Nacisk na rozmowę z pracownikami kładzie również PKP Cargo. - Trzeba mówić pracownikom prawdę. Nie powinno się lukrować faktów, ale nie można także nimi straszyć – wyjaśnia Adam Purwin, prezes PKP Cargo. - Oczywiście nie są to łatwe procesy, które można wdrożyć w pół roku. Pracownicy muszą być jednak świadomi, czemu służą podejmowane inicjatywy – dodaje.

*Artykuł powstał na podstawie panelu dyskusyjnego „Zarządzanie kapitałem ludzkim wobec wyzwań współczesnej logistyki", który odbył się podczas Europejskiego Kongresu Logistycznego OneCargo w Katowicach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.