Euro 2016: Za kibicowanie Lewandowskiemu i spółce pracownicy nie muszą dostawać "czerwonych kartek"

0 0
Euro 2016: Za kibicowanie Lewandowskiemu i spółce pracownicy nie muszą dostawać "czerwonych kartek"
Pracownicy powinni unikać zbierania czerwonych kartek. (Fot.:shutterstock)

• Podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej wielu pracowników będzie chciało na bieżąco śledzić rozgrywki z udziałem Roberta Lewandowskiego i spółki.
• Choć wolne dla wszystkich na czas meczów zwykle nie wchodzi w grę, jest kilka innych sposobów na znalezienie kompromisu.
• Pracodawca powinien się też przygotować na zjawiska, które z kompromisem i grą fair nie mają nic wspólnego.

Od 10 czerwca do 10 lipca we Francji odbywać się będą mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W niektóre dni pierwsze mecze będą się rozpoczynać o 15.00, co dla wielu osób oznacza godziny pracy. Nie powinno być zaskoczeniem, jeśli zapaleni kibice będą chcieli skończyć pracę wcześniej, pójdą na L4 albo włączą sobie transmisję na komputerach.

Z jednej strony należy im się zrozumienie w tym krótkim okresie, ale z drugiej – firma nie zawsze może sobie pozwolić na takie przestoje.

Acas, firma doradcza z branży HR, opublikowała poradnik, który ma pomóc w znalezieniu kompromisu.

– Euro 2016 to ekscytujący czas dla kibiców, ale pracownicy powinni unikać zbierania czerwonych kartek za nieodpowiedzialne zachowanie – powiedział sir Brendan Barber, prezes Acas.

Firma radzi, by pracodawcy byli wyrozumiali w przydzielaniu krótkich urlopów i pamiętali, że sytuacja jest tymczasowa. Zaś pracownicy powinni mieć na uwadze, że na stanowisku zwykle ktoś musi ich zastąpić i nie zawsze da się zadowolić wszystkich jednocześnie. Przede wszystkim wolne należy po prostu zaplanować z wyprzedzeniem – terminarz meczów jest przecież znany.

Jeśli jednak pracodawca w drodze wyjątku zgodzi się na urlop dla kibica piłki nożnej, sprawiedliwość nakazuje, żeby podobnie traktował pozostałych w okresach ważnych dla nich – nie wszyscy muszą być fanami jednego sportu.

Krótka przerwa na sprawdzenie wyników nie powinna nikogo dziwić. (Fot.: Pexels)
Krótka przerwa na sprawdzenie wyników nie powinna nikogo dziwić. (Fot.: Pexels)

– Jedną z opcji jest też nieco bardziej elastyczny czas pracy – radzą eksperci Acas. – Być może pracownik jest w stanie wykonać swoje zadanie, przychodząc wcześniej albo kończąc później. W niektórych zajęciach zupełnie nie przeszkadza też radio z włączoną transmisją.

I znów – by uniknąć nieporozumień i spięć, podobne rozwiązania między szefem a pracownikami najlepiej ustalić wcześniej.

Pracodawcy na przełomie czerwca i lipca być może zauważą większą liczbę wejść na sportowe witryny internetowe z firmowych komputerów. Jeśli internet jest narzędziem pracy, krótka przerwa na sprawdzenie wyników nie powinna nikogo dziwić.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.