Employer branding: Pracodawcy kochają rankingi. Które najbardziej?

0 0
Employer branding: Pracodawcy kochają rankingi. Które najbardziej?
Tylko 11 proc. pracodawców w Polsce nie bierze udziału w żadnych rankingach/ fot. pixabay

Great Place to Work, Top Employers, Najlepsi Pracodawcy Aon Hewitt, a może Universum? Sprawdźcie, w których rankingach firmy chcą brać udział.

Najważniejsze atrybuty marki pracodawcy pomagające w pozyskiwaniu talentów do organizacji to, według samych pracodawców reputacja firmy. Nic tak bardzo nie pomaga w jej zbudowaniu, jak wysoka pozycja w profesjonalnym rankingu.

Stąd też - jak wynika z raportu HRM Institute "Employer Branding w Polsce" - tylko 11 proc. pracodawców w Polsce nie bierze udziału w żadnym rankingu, co stanowi dużą zmianę w stosunku do lat ubiegłych, gdzie brak udziału w badaniach deklarował co piąty ankietowany. Ponadto, wielu pracodawców bierze udział w więcej niż jednym badaniu.

Najczęściej wybieranymi badaniami były przeprowadzane przez: Pracuj (34 proc.), Universum (15 proc.) oraz Top Employers (13 proc.). 

Należy zauważyć, że pozycja rankingowa w badaniach najlepszych pracodawców, to jeden ze wskaźników, których firmy używają do mierzenia zwrotu z inwestycji (ROI) w strategię i działania employer brandingowe.

Najchętniej wykorzystywanymi przez firmy wskaźnikami do tego celu są: liczba składanych aplikacji na oferowane stanowisko (17 proc.), a także poziom rotacji w firmie (16 proc.). Kolejną pozycję zajmuje jakość składanych aplikacji (13 proc.) oraz wskazana już pozycja w rankingu najlepszych pracodawców (12 proc.)

*Badanie HRM Institute zostało przeprowadzone wśród 256 pracodawców z całej Polski.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • Realny - nie w każdym! Za bycie w rankingu universum się nie płaci. Jest się tam, bo tak wskazali studenci i nie ma innej możliwości dopisania do listy :)
 • Część z wymienionych badań, np. badanie robione przez AIESEC, jest prowadzone wśród studentów - nikt nie pyta pracodawców, czy chcą w nich wziąć udział.
 • ORANGE POLSKA ma tyle wskaźników KPI, że sami już nie wiedzą, co mają mierzyć i się rankingować.
  Nikt na tym nie panuje jeden wielki bajzel i wszyscy udają ,ze wiedzą o co chodzi monitorują, monitują, korygują a Klienci odchodzą a w firmie coraz większy chaos. Rankingi zewnętrzne, to fikcja płacisz i masz miejsce w rankingu ...., śmiechu warte !!!

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.