Ekspansja na rynki zagraniczne. HR-owcy sprostają wyzwaniu?

Wraz z rozwojem organizacji głównym wyzwaniem zarządczym staje się czynnik ludzki. Sukces bądź porażka firmy w dużej mierze zależy od sprawności działów HR. Firmy działające na arenie międzynarodowej muszą poradzić sobie z odmiennymi przepisami dot. prawa pracy i płac.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ekspansja na rynki zagraniczne. HR-owcy sprostają wyzwaniu?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 wrz 2017 12:47


• Outsourcing procesów HR oferuje działom kadr potencjał zwiększonej elastyczności oraz zapewnia wydajniejsze i tańsze procesy.

• Zapewnia globalny ład i jeden sposób na podejmowanie wyzwań, automatyzację procesów ręcznych, zarządzanie danymi i świadczenie usług w trybie spójnym na całym świecie.

• Firmy mogą uwolnić się od obciążeń związanych z różnymi przepisami, warunkami pracy, walutami, językami i dyrektywami.

• Poprzez globalny outsourcing obszaru płac przedsiębiorstwa mogą skonsolidować spójne procesy dla wszystkich krajów, w których prowadzą działalność.

Organizacje różnych branż, w tym usługi profesjonalne, sprzedawcy detaliczni, firmy farmaceutyczne czy sektor produkcyjny są pod presją poprawy kontroli oraz zmniejszenia kosztów dotychczasowych rozwiązań HCM (Human Capital Management). Pomocne okazuje się zrozumienie najważniejszych wyzwań i poznanie najczęściej popełnianych błędów. Firmy niebawem odczują na własnej skórze zmiany dot. ochrony danych osobowych, co jeszcze bardziej wpłynie na podejmowanie decyzji o korzystaniu z nowych form wsparcia procesów HCM w firmie.

Jak w praktyce wyglądają realia systemów HCM?

• 24 proc. dużych, międzynarodowych firm planuje konsolidację systemu do zarządzania zasobami ludzkimi w 2017 roku.

• 60 proc. dyrektorów generalnych twierdzi, że przetwarzanie danych w chmurze skróciło czas poświęcany na utrzymanie systemów.

• 42 proc. firm planuje wymienić swój aktualny system HR i przenieść się do rozwiązania w chmurze.

• 62 proc. z nich spodziewa się wartości dodanej dla firmy po zmianie systemu.

• 86 proc. dyrektorów generalnych uważa, że technologie cyfrowe pomagają osiągnąć przewagę konkurencyjną.

Outsourcing kluczowym rozwiązaniem

Wszystkie te elementy sprawiają, że wiele przedsiębiorstw nie jest w stanie poradzić sobie z wyzwaniami dynamicznie zmieniającego się świata biznesowego, co w konsekwencji prowadzi do osłabienia ich pozycji lub też w skrajnych przypadkach do upadku. W jaki sposób firmy mogą sprostać wyzwaniom rozwoju i internacjonalizacji przemysłu? Kluczem w rozwiązaniu tej kwestii może być jedno słowo – outsourcing.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.