EEC 2015, Jyrki Katainen: Trzeba zmian, które przyczynią się do wzrostu zatrudnienia wśród młodych, starszych i kobiet

Polska jest jednym ze wzorów dla innych państw. Potrzebne są jednak kolejne zmiany - mówi Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący KE. Według niego dotyczy to wzrostu zatrudnienia wśród ludzi młodych, kobiet, a także osób starszych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC 2015, Jyrki Katainen: Trzeba zmian, które przyczynią się do wzrostu zatrudnienia wśród młodych, starszych i kobiet

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (TE)

wnp.pl

20 kwi 2015 16:59


Komisja Europejska skupia się na funduszach strukturalnych, które zharmonizują rynek i pomogą sektorowi prywatnemu inwestować - zapowiedział podczas EEC 2015 Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący KE oraz unijny komisarz ds. miejsc pracy, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności.

Jak podkreślił Katainen, Polska to jedyny kraj w UE, którego gospodarka konsekwentnie rosła w ostatnich latach mimo niesprzyjających okoliczności.

- Nie byłoby to możliwe bez reform, które przeprowadzono. Polska jest jednym ze wzorów dla innych państw, ponieważ pokazuje jak reformować gospodarkę i tworzyć zachęty dla inwestorów. Potrzebne są jednak kolejne zmiany - zaznaczył wiceprzewodniczący KE.

Katainen wskazał, że po pierwsze dotyczy to wzrostu zatrudnienia wśród ludzi młodych, kobiet, a także osób starszych.

Jego zdaniem, więcej działań należy również ukierunkować na pobudzenie innowacyjności, m.in. poprzez rozwój start-upów na uczelniach wyższych. Ponadto nie należy zapominać o ochronie środowiska naturalnego.

Katainen podkreślił, że celem Komisji Europejskiej jest wzrost inwestycji prywatnych, czemu ma służyć m.in. Plan Junckera. Składa się on z trzech głównych części.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.