Dziś zarabia miliony, a zaczynał od... pralki "Frania"

0 0
Dziś zarabia miliony, a zaczynał od... pralki "Frania"

Obecnie firma Korona przygotowuje się do wejścia na warszawską giełdę. Rocznie produkuje 2,5 mld świec zapachowych. W jaki sposób Krzysztof Jabłoński rozkręcił swój biznes?

Krzysztof Jabłoński jest współwłaścicielem jednego z największych na świecie producentów świec. Stworzona przez niego firma Korona to jeden z największych producentów świec zapachowych w Europie. Dziś produkują 2,5 mld świec rocznie. A jak wyglądały początki firmy?

Czytaj też: Zaczynali od zera. Dzisiaj są milionerami

Jak opowiada w rozmowie z portalem Chemical.pl wszystko zaczęło się od tego, że wraz z Friedrichem Ratherem zajmował się obrotem chemikaliami dla przemysłu, odczynnikami, surowcami.

- Przed ponad piętnastoma laty, podczas długiej podróży samochodem zastanawialiśmy się komu moglibyśmy sprzedać w Polsce znaczące ilości parafiny. Wtedy doszliśmy do wniosku, że właściwie to... sami powinniśmy produkować świece. Tak zrodził się pomysł - mówi Jabłoński w rozmowie z Chemical.pl.

Czytaj też: Oryginalne pomysły na świetny biznes. A rybka na to: niemożliwe

Jabłoński podkreśla, że początki były bardzo skromne. Biznes rozpoczął od produkcji świec zalewanych, do których parafinę mieszano w... pralkach „Frania". Dopiero później razem z partnerem biznesowym rozpoczęli profesjonalną produkcję, rozbudowali zakład i stali się istotnym graczem na rynku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.