Dziś zarabia miliony, a zaczynał od... pralki "Frania"

Obecnie firma Korona przygotowuje się do wejścia na warszawską giełdę. Rocznie produkuje 2,5 mld świec zapachowych. W jaki sposób Krzysztof Jabłoński rozkręcił swój biznes?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dziś zarabia miliony, a zaczynał od... pralki "Frania"

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

28 lip 2014 10:34


Krzysztof Jabłoński jest współwłaścicielem jednego z największych na świecie producentów świec. Stworzona przez niego firma Korona to jeden z największych producentów świec zapachowych w Europie. Dziś produkują 2,5 mld świec rocznie. A jak wyglądały początki firmy?

Czytaj też: Zaczynali od zera. Dzisiaj są milionerami

Jak opowiada w rozmowie z portalem Chemical.pl wszystko zaczęło się od tego, że wraz z Friedrichem Ratherem zajmował się obrotem chemikaliami dla przemysłu, odczynnikami, surowcami.

- Przed ponad piętnastoma laty, podczas długiej podróży samochodem zastanawialiśmy się komu moglibyśmy sprzedać w Polsce znaczące ilości parafiny. Wtedy doszliśmy do wniosku, że właściwie to... sami powinniśmy produkować świece. Tak zrodził się pomysł - mówi Jabłoński w rozmowie z Chemical.pl.

Czytaj też: Oryginalne pomysły na świetny biznes. A rybka na to: niemożliwe

Jabłoński podkreśla, że początki były bardzo skromne. Biznes rozpoczął od produkcji świec zalewanych, do których parafinę mieszano w... pralkach „Frania". Dopiero później razem z partnerem biznesowym rozpoczęli profesjonalną produkcję, rozbudowali zakład i stali się istotnym graczem na rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.